Skocz do zawartości

Opel Astra G 2.0DL 16V


Gość danek145

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danek145

Witam wszystkich mam problem z Astrą G 2.0 DL 16V 99rok,ciężko pali na zimnym po dłuższym przestoju np:po nocy.Muszę długo kręcic żeby odpaliła,ale jak zaczyna już załapywac to dziwnie szrpie silnikiem,ale jak już odpali to przez cały dzień pali na dotyk.

Próbowałem raz odpalic z rana na plaka ale to nie pomaga.Myślałem że to paliwo się cofa,więc założyłem zawór zwrotny ale to nic nie dało.

Proszę o pomoc

danek145

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość szymon 1587cm3
sprawdzić świece żarowe a w drugiej kolejności zwór EGR

 

Do tego kontrola ustawienia pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danek145
Może warto sprawdzić świece żarowe a w drugiej kolejności zwór EGR może być nie domknięty do końca i będzie problem z rozruchem, na forum jest poradnik jak go wyczyścić.

Witam

jeśli chodzi o świece to przecież jest ciepło i powinien bez świec palic niewiem ,może się myle

 

[ Dodano: 2011-07-21, 23:22 ]

Może warto sprawdzić świece żarowe a w drugiej kolejności zwór EGR może być nie domknięty do końca i będzie problem z rozruchem, na forum jest poradnik jak go wyczyścić.

 

Swiece ok zawór też ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość hadzii123
Muszę długo kręcic żeby odpaliła,ale jak zaczyna już załapywac to dziwnie szrpie silnikiem,ale jak już odpali to przez cały dzień pali na dotyk.

Moim zdaniem jest to typowy objaw zapowietrzania się układu. Zacząłbym od sprawdzenia a nawet wymiany przewodów przelewowych, sprawdzenia czy uszczelka pod pokrywą filtra paliwa dobrze jest włożona a sama pokrywa jest cała, sprawdzenia czy uszczelniacze trawersów nie przepuszczają. Obejrzeć należy przewody paliwowe i pompę czy nie ma gdzieś wycieków ropy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość prometeusz1983

Witam

 

Miałem taki sam problem jak opisuje <>

Czyli gdy auto postało jeden dzień to odpalało na kilka sekund dławiło się i gasło za drugim razem odpalało jak go przygazowałem potem przez cały dzień paliło na dotyk. Do czasu jak postało znowu cały dzień-odpalił zadławił się i zgasł już nie odpalił.

Problem zaczął występować po wymianie filtra paliwa.

Objawy opisałem Mechanikowi(Szwagier) wymienił filtr na nowy i po problemie autko pali jak należy zero problemów z odpalaniem. Najprawdopodobniej układ się zapowietrzał przez wadliwą uszczelkę, ale to jest moje stwierdzenie a niestety nie jestem mechanikiem.

Koszt naprawy 25zł(filtr paliwa) a miałem już przed oczyma regenerację pompy koszt od 1500-2800+500włożenie i wyjęcie.

A dodam że moja Asterka miała już regenerowaną pompę co prawda 4,5roku temu.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

odgrzeję trochę kotleta i podepnę się pod temat.

U mnie problem wygląda następująco (Astra G, silnik X20DTL): ciężko odpala po nocy gdy jest minusowa temperatura, trzeba parę razy podgrzać świeczki ale i tak trochę ciężko (czasami to nic nie da jak jest bardzo mroźno) - świeczki zazwyczaj grzeją około 5-8s, wydaje mi się, że trochę krótko.

Zauważyłem, że jak wezmę aku (aku jest roczny) do domu na noc i rano go włożę do auta to pyk i odpala... ;/

ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Idą mrozy i trochę to boli ;/

 

PS. pompa była niedawno regenerowana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Zauważyłem, że jak wezmę aku (aku jest roczny) do domu na noc i rano go włożę do auta to pyk i odpala...

 

Ewidentnie wina akumulatora, kiepsko sobie radzi z mrozem (szybko traci pojemnosc na mrozie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania