Skocz do zawartości

Fiat Stilo - problem z dachem panoramicznym


Gość edzia888

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edzia888

Witam.

Mam problem z dachem w moim Stilo. Pierwszym objawem była zacinająca się roleta, zbagatelizowałam objawy, a skończyło się na tym że zablokowany został dach...

W momencie przekręcenia pokrętła od otwierania słychać bardzo głośne trzaskanie.

Poza tym nie dzieje się nic, zacięła się roleta na amen, dach tez się nie porusza. Rozebrałam mechanizm i stwierdzam żę jest z nim wszytko OK. Do tego korbką awaryjną też nie można dachu otworzyć.

Co to może być???.

Czy ktoś ma jakieś pomysły??

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux

Koleżanko zacinająca się roleta to już był początek do rozebrania i przesmarowania dobrym smarem, ale teraz to już tylko zostało Ci WD40 i zalanie wszystkich części ruchomych, może linka się gdzieś zapiekła i stawia opór. No i imbusem awaryjnym jak kręcisz to nie przełam mechanizmu w silniczku bo będzie do wymiany nic na wielką siłę. Te solar dachy wymagają smarowania częstego ślizgów i części ruchomych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te solar dachy wymagają smarowania częstego ślizgów i części ruchomych.

 

Słuszna uwaga że trzeba smarować ale nie WD40 bo jak wyschnie to jest masakra do kwadratu, najlepiej wszystko rozebrać wyczyścić, nasmarować dobrym smarem najlepiej miedzianym i będziesz miał solar jak nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość edzia888

Dzięki chłopaki ale już wiem co się stało, to cięgno.. :/

Niestety nie da się go dostać osobno, trzeba kupić z całą ramą dachu, koszt 4000 zł :/

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak załatwić to tańszym kosztem prosze o pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość edzia888

jpeg%22%2C%20%22fn%22%3A%20%22getAttachment%22}

 

[ Dodano: 2011-07-07, 18:09 ]

OK, dodałam:)

To jest linka z lewej strony (od kierowcy) i zakończona jest tym "cięgnem"

I co myślisz ? Ciężko :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chyba przeraziłeś Panią swoją wypowiedzią "spaprałam" nie wszyscy jeszcze wiedzą jak działa internet, więc trochę cierpliwości dla nich. Edzia888 jak tam twoje problemy ze stilo? Jak tam [hide][/hide]Dach Cabrio?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania