Skocz do zawartości

Dorobienie przewodów hamulcowych - porady


Gość grom546

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę wymienić przewody hamulcowe z tyłu (nie całe, tylko sztywne przy tylnych kołach (długości +/- 15 cm) na miedziane (standard Ø 4,8 x 0,9).

Wiem że jest specjalny klucz do doginania przewodów (koszt 10 zł) przewody kupił bym już przycięte jedynie dogiąć i wstawić końcówki.

I tu właśnie mam pytanie. Wiem że potrzebuje końcówki M10x1. Czy do wstawienia takiej końcówki w przewód potrzebny jest jakiś specjalny zacisk / narzędzie? Czy one są już tak zaprojektowane że się je tylko dokręca?

I czy do odkręcania przewodów płaski klucz będzie dobry czy powinien być "fachowy" :>?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zarabiania przewodów jest specjalny przyrząd:

 

images?q=tbn:ANd9GcQjGOg1maWHrkqoq8bAdC2_-gRuFYdq0iQGqk5hgiLqwz5jye5p

 

Ja proponuję pójść do motoryzacyjnego i spytać o przewody gotowe. Ja do Kadetta dałem miedziaki z Poloneza - takie same końcówki. Ty też pewnie dopasujesz - najwyżej jakby był nieco dłuższy to zawiniesz pętelkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem bardzo fajną firmę i przewody będę miał w ciągu 2-3 dni. Zmieniam tylko przewody z tyłu i mam w związku z tym pytanie czy przy odpowietrzaniu, odpowietrzać tylko tył czy trzeba będzie również przód?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po wymianie przewodów najlepiej jest przelać płyn hamulcowy przez odpowietrzniki tylne (nakładasz przewód elastyczny na odpowietrznik i wkładasz do pojemniczka odkręcasz odpowietrznik i uzupełniasz w zbiorniczku a samo się przelewa) robisz to od najdalszego koła od pompy hamulcowej. Później odpowietrzasz. ARKos ma rację najlepiej jest odpowietrzyć całość układu nawet i pompę jeżeli przewody wymieniasz od samej pompy. UWAGA aby nie pourywać odpowietrzników bo będzie problemik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpowietrznikami problemu nie będzie, już 3 razy w tym roku były odkręcane i odpowietrzane ;p. bardziej mnie martwi czy się przewody odkręcą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość grom546

Hej :)

 

Dzisiaj wymieniałem to ustrojstwo i wszystko się ładnie poodkręcało. Gorzej już w zakręceniem... Mianowicie naderwałem gwint we wkręcie gumowego przewodu w który wchodzi przewód miedziany (pierwsze 3 zwoje czy jak to tam zwał trochę się spłaszczyły, nie całkowicie ale jednak...) Na razie udało mi się przewód wkręcić (za pomocą taśmy teflonowej) złapało i trzyma. Znaczy chyba trzyma bo nie miałem z kim odpowietrzyć, ale jak płyn zapałem i pompowałem sobie hamulcem to ubytku i wilgoci nie zauważyłem nigdzie. Jednakże ! :) Wiem że to prowizorka dlatego będę musiał ten przewód gumowy jakoś ogarnąć. I teraz moje pytanie. Przewodzik jest w stanie bdb a rocznik 96;p. Czy da się to niego wymienić tylko końcówkę : o taką: 45095161.th.png bo widzę że jest ona jakoś zaciskana. Przewodu kosztują 50zł od sztuki, przyznam nie mało więc tak by było najlepiej, no i chyba one też są na zamówienie, bo na allegro nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grom546

O w mordę to się nie spodziewałem że to taka droga sprawa. no to klops muszę szukać teraz kogoś kto to sprzedaje. dzięki za szybką odp

 

[ Dodano: 2011-07-09, 16:49 ]

Mam jeszcze jedno pytanie, czy grubość i długość gumy jest bardzo istotna? U mnie przewód ma dł koło 15 cm a jest wyjątkowo zgięty. Mam możliwość załatwienia trochę krótszego z innego samochodu o takich samych końcówkach jak u mnie. czy to że w prawej będę miał dłuższy a z lewej krótszy działa negatywnie na siłę hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania