Skocz do zawartości

Problem z wymianą klocków w golfie 3


Gość dzazgol1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzazgol1

Witajcie. Dziś rano zabrałem się za wymianę klocków w moim golfiku. Z jednej strony poszło raz dwa, natomiast z drugiej te dwie śruby od zacisku za cholerę nie chciały puścić i na dodatek wyrobił się gwint i imbus się teraz kręci. No i stanąłem w miejscu. Czy ktoś ma jakiś patent jak to teraz odkręcić., Nie dysponuję niestety żadnym warsztatem jedynie podstawowymi narzędziami. Bardzo proszę o pomysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi na myśl przychodzi, to kupić torxa w rozmiarze o jeden większym niż imbus, wbić go młotkiem w wyrobiony otwór po imbusie i grzechotka odkręcić. Może się zdarzyć, że ten torx nie przeżyje bo się ząbki pokrzywią, więc musisz liczyć się z takim ryzykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny sposób: można użyć spawarki i do łba - i tak już zniszczonej sruby -

przyspawać coś co można już chwycić innym kluczem - dodatkowo temperatura ,pomoże -

- "obudzić " srubę, oczywiście potem trzeba by poszukać innej w miejsce tej zepsutej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Napewno masz zaciski tzw "pływające" i imbusowe sruby sa od jarzma, którego nie trzeba odkręcać do wymiany klocków. Jesli zepsułeś siedzenie pod imbus to odkręć zacisk od jarzma, czyli wykręć prowadnice.

 

No i w drugą strone, jeśli zepsułeś śrube od prowadnicy do odkręć całość, czyli jarzmo z zaciskiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witaj. Ja całkiem nie dawno wymieniałem klocki w golfiku 3 ,i było dokładnie tak jak u ciebie

lewą stronę zrobiłem w 15 minut a z prawej obrobiła się śruba.Musisz próbować wbić numer

większy torx (musi być orginał) w innym przypadku może nie wytrzymać i próbować

odkręcać.Jeżeli masz dostęp do palnika nawet propan butan podgrzać puści napewno.

Nie da się odkręcić całego zacisku z ramką , tylko sam zacisk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania