Skocz do zawartości

Nagłośnienie w Kadett 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zadać pytanko do znawców "anatomii" przednich drzwi Kadetta.... oraz do reszty ludzi znających się na car-audio :)

 

Mam problem z nagłośnieniem drzwi przednich. :(

Zmajstrowałem dystanse z MDF`u oraz żywicy które ukierunkowują głośniki "do góry". (W stronę osób słuchających) ... drzwi zostały wygłuszone, otwór przed którym znajduje się głośnik został w miarę możliwości powiększony, ale niestety wciąż z przodu brak basu :(

Membrana w głośniku "lata" jak głupia, na drzwiach "czuć" drżenie od dźwięku ale jeśli chodzi o bas to tylko jakieś takie puknięcia... (ostatnio miałem możliwość posłuchania sobie fabrycznego nagłośnienia w Astrze G -> fabryczne głośniki napędzane jakimś "tańszym" radiem sony z mp3 i bez wygłuszenia drzwi a robiło więcej "szału" niż u mnie :( )

 

Aktualnie w skład mojego audio wchodzi :

Radio : JVC KD-SHX701 (kiedyś, 3-4 lata temu był to ponoć jeden z najwyższych modeli JVC)

Przewody głośnikowe dałem 2,5mm^2

Głośniki w drzwiach to : Rainbow W 165 SLX

Mocy RMS nie jestem w stanie jednoznacznie określić ponieważ z tyłu na głośnikach jest napisane -> Recommended amplifier power: 20 watt - 60 watt

Peak power handling : 80 watt

 

Przez dłuższy czas były napędzane tym JVC (4x50watt max -> 19 watt RMS na kanał)

Szału to nie robiło, ale od jakiegoś czasu jest wzmacniacz Sony XM3520 (35 watt RMS na kanał) i niby jest lepiej ale to wciąż nie "to" :-/

 

Miałem możliwość pożyczenia innego radia (alpine) oraz głośników (hertz) i niestety dużej różnicy nie było :( ... sprawdzałem też swój zestaw (JVC + Rainbow) w Astrze F (z której wcześniej brałem sprzęt na próbę do siebie) i efekt był naprawdę zadowalający ...

 

Moje pytanie jest takie : Gdzie w swojej "instalacji" popełniłem błąd ? :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak fazy w podłączeniu głośników, czasem starczy w jednym z głośników zamienić miejscami kable i bas się ujawni ale w takim wypadku proponował bym sprawdzić wszystkie podłączenia głośników pod względem fazowania, jednym słowem wszystkie głośniki muszą się poruszać w tych samych kierunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "pomylenia" fazy to jestem na 99% pewny że wszystkie są dobrze podłączone :-)

Kable które kładłem były oznaczone (na jednej żyle był czerwony pasek) i jak podłączałem wszystko to pilnowałem aby ten z czerwonym paskiem zawsze był do plusa :)

Boję się że może to być spowodowane brakiem pełnego przelotu w drzwiach za głośnikiem :/...

powiększyłem otwór co prawda w miarę możliwości ale i tak 1/3 zasłania silniczek od el. szyb :(

Myślałem o innym miejscu na głośnik ale zostało mi to "odradzone" :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A różnica powinna być słyszalna i to mocno i starczy w jednym głośniku sprawdzać a nie na wszystkich, jeśli masz cztery głośniki to też może być różnica w fazie między przodem a tyłem, no ale jak sprawdzałeś kable to myślę że jest ok, ściąg sobie z netu sygnały testowe w fazie i przeciw fazie to będzie Ci prościej ogarnąć temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściąg sobie z netu sygnały testowe w fazie i przeciw fazie

na to nie wpadłem :oops: ... musiałbym poszukać...

Zaczynałem od 1 głośnika... potem dopiero przechodziłem do następnego :)

Tak czy inaczej kable wszędzie są "po bożemu" plus do plusa i minus do minusa :)

Głośniki mam tylko z przodu (odseparowany przód + skrzynia z tyłu) :)

Chociaż od jakiegoś czasu myślę o dodatkowych głośnikach (13 cm) w tylnych boczkach... (kiedyś miałem elipsy w tylnej półce i nie było to dobre połączenie -> masa hałasu z tyłu auta :/ przy ledwo grającym przodzie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania