Skocz do zawartości

silniczek krokowy opel vectra.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A zaciekawiłeś mnie kolego z jednym:

fakaa napisał/a:

możesz go tez nie mieć

 

 

Czy możesz rozwinąć myśl?

Dosyć ciekawie się zapowiada...

 

Ja Ci to już tłumacze, w silnikach Y16XE oraz Z16XE nie ma silnika krokowego jest tylko silnik regulacji przepustnicy i ten właśnie silnik zastępuje silnik krokowy z dodatkowym kanałem powietrza, sumując dodatkowe powietrze jest dostarczana poprzez uchylenie samej przepustnicy.

Silnik krokowy jest zastosowany w silnikach X16XEL gdzie napęd przepustnicy jest tradycyjny czyli mechaniczny.

 

Łot cała prawda o silnikach krokowych, kolega arturw musi sobie teraz sprawdzić jaki ma typ silnika i wyczyścić albo silnik krokowy albo cały moduł przepustnicy i nie ma co tu więcej na ten temat pisać. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silnikach Y16XE oraz Z16XE nie ma silnika krokowego jest tylko silnik regulacji przepustnicy i ten właśnie silnik zastępuje silnik krokowy z dodatkowym kanałem powietrza, sumując dodatkowe powietrze jest dostarczana poprzez uchylenie samej przepustnicy.

Jest to urządzenie pełniące funkcję regulatora obrotów biegu jałowego?

Jest. Czyli jest "krokowcem" bo każdy silnik benzynowy musi mieć taki regulator aby móc pracować na jałowym.

:mrgreen:

 

p.s.

Tak, wiem... jestem upierdliwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym silniku nie znajdziesz silnika krokowego bo to jest regulator biegu jałowego (fachowa nazwa).

Silnik krokowy zgodnie z definicją jest urządzeniem wykonującym cyklicznie co jakiś czas określoną ilość obrotów na zasadzie powtarzalności.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_krokowy

Nijak ma sie to do samochodowego "krokowca" bo jego praca nie jest schematyczna tylko sterowana w czasie rzeczywistym przez ECU.

:P

 

To teraz mów mi

"miszczuniu"

:-|

 

 

Dobra, koniec wymądrzania. Sprawy nie było jeżeli kolega miał na myśli to co napisałeś (że serwomotor przepustnicy pełni rolę zaworu biegu jałowego) chyba, że miał na myśli inną kwestię, to jestem zaciekawiony szczegółów. :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania