Skocz do zawartości

vw passat b3 GT, dziwne zachowania auta


Gość iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z VW Passatem B3 GT 90r. Trudno opisać jego dziwne zachowania. Ogólnie jest słaby jakby nie miał pełnej swojej mocy. Jak się go odpali chodzi równo, a jak się zagrzeje to silnik zaczyna przebierać, nie pracuje równo, spadają obroty, czasami gaśnie.

Czasem, nie zawsze jak temp osiągnie 90 stopni i włączy się wiatrak to auto gaśnie. świece były wymienione i wszystkie filtry, nawet czujnik położenia wału (wszystkie podpowiedzi innych mechaników, co może być popsute). Jeżeli ktoś ma pomysł co można zrobić to BARDZO PROSZĘ O PODPOWIEDŹ !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

moduł, cewka wymienione - chyba pali dużo nie jestem w stanie sprawdzić bo nie da się nim daleko pojechać a komputer pokazuje 99l :) i nie kopci

natomiast nie wymieniany był ten czujnik, jak ktoś mógłby napisać gdzie on się znajduje byłoby super

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
moduł, cewka wymienione

 

To zostaje tylko czujnik temperatury.

 

jak ktoś mógłby napisać gdzie on się znajduje byłoby super

 

Z przodu silnika, popatrz na waz który wychodzi z głowicy miedzy 3 i 4 swieca. Na górze tego króćca powinien byc czujnik z wtyczka na 4 przewody.

 

Takie cos

http://motocom.pl/img_parts/4ac5be27336de_2009-10-02_104721.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Czyli to nie 2E, ADY czy tez AGG... czyli nawet nie 2.0 8v. Chyba wszystkie 2.0 8v miały czujnik temperatury w tym miejscu.

 

Jaki dokładnie masz silnik? Masz moze zdjecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

A ja myslałem ze 8v :shock:

 

mój silnik jest 2.0, 16 zaworowy na mechanicznym wtrysku

 

Czyli 9A (136KM) a czujnik którego szukasz jest z prawej strony silnika pod aparatem zapłonowym, biała wtyczka.

 

http://img217.imageshack.us/i/czujniki2.jpg/

 

Powinien to byc nr 3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wymieniony i nie ma żadnych zmian i mam jeszcze pytanie czy ten czujnik ma 2 piny , ile przewodów przechodzi do tego czujnika, a i jeszcze jak byś mógł mi powiedzieć co jest zaznaczone na zdjęciu nr 1 i 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania