Skocz do zawartości

brak oświetlenia bagażnika w volvo s-40II


Gość j4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i taki oto problem - żarówka w bagażniku ok, bezpiecznik pod nogami pasażera również ok, a brak oświetlenia tylko w bagażniku, bo bezpiecznik również odpowiada za kabinę ale tam oświetlenie jest. Przy okazji zauważyłem, że volvo zaleca żarówkę 5w a jest 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już idę sprawdzić tylko proszę mnie nieco oświecić co to jest wyłącznik krańcowy i czy przypadkiem nie znajduje się pod szarą zabudową tylnej klapy bagażnika gdzie należy zwolnić ok. 10 zaczepów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik krańcowy może być gdzieś na w okolicach uszczelki bagażnika coś takiego czarnego wystającego które można wcisnąć, czasem wkładają bezpośrednio do zamka i niestety będziesz musiał te zaczepy zdjąć, jak masz teraz żarówkę 10 W mogły się wypalić styki żarówki najlepiej kawałek kabla z żarówką przyczepioną jedną końcówką do masy a drugą do miejsca na żarówkę i zobaczyć czy oświeci się czy nie jeśli nie to szukać wyłącznika krańcowego musi tam gdzieś być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie się znajduje, tego ci nie powiem, bo nie mam volvo ani nie dłubałem w volvo

niemniej jednak KAŻDE auto ma taki wyłącznik, jest podobny do drzwiowego - przy zamknięciu klapy rozłącza masę i żarówka gaśnie, ponieważ posiada na stałe tylko plus

 

najprostszy sposób na sprawdzenie tej masy:

jakakolwiek oprawka z żarówką 12v

wyjąć oryginalną żarówkę oświetlenia bagażnika

tą żarówkę testową w oprawce jednym kabelkiem zasilić masą (jakaś śruba nadwozia na przykład) a potem przytknąć do jednego lub drugiego styku oprawki oświetlenia bagażnika

możesz i jeden i drugi dotknąć, nic się nie stanie - jeśli dotkniesz do "+" to się zaświeci i bedziesz wiedział, że dopływa zasilanie do żarówki oświetlenia bagażnika

jesli się nie zaświeci, to wiesz, że nie ma "+" i dlatego nie świeci

 

masę sprawdzisz odwrotnie: do jednego kabelka probówki podajesz "+" na przykład z aku

drugim dotykasz tak jak powyżej - musi się zapalić jeśli jest wszystko sprawne

 

jeśli się nie zapali, to brak masy czyli wyłącznik krańcowy robi problem

 

jak go znajdziesz to spróbuj lekko go "okręcić" lewo-prawo, aby ewentualną rdzę czy śniedź zetrzeć

jesli nie pomoże to trza porozbierać plastiki i go wymontować w celu sprawdzenia, czy nie spadł z niego kabelek masy czyli ten co doprowadza masę do żarówki oświetlenia bagażnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wykład i idę działać, opiszę wszystko wieczorem po 20.00

 

[ Dodano: 2010-09-28, 09:59 ]

witam rano, po rozebraniu dosłownie na czynniki 1 całej obudowy klapy oczywista od wewnątrz dotarcia do zamka głównego odłączeniu kostki zdjęciu zabezpieczeń bo volwiak ma ich sopro - moja praca poszła na marne, stałem się jedynie expertem od demontażu pokrywy. Niestety nie znalazłem wyłączn.krańcowego. Idę teraz poskładać i będę dumał dalej. A światełko nadal nie świeci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania