Skocz do zawartości

Prawidłowe dokręcanie wahaczy Clio I


Gość mieszko

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś słyszałem że wahacze trzeba dokręcać na opuszczonym samochodzie (samochód stojący na kołach). Będę wymieniał silentbloki w Renault Clio I i zastanawiam się jak to zrobić prawidłowo?

 

Wstawiam foto poglądowe (Renault Clio I wahacz przedni).

 

wahaczclio.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Jak widać to wahacze w clio działają na tej samej zasadzie co tylna belka w golfiach.

W wahaczu wymieniasz tuleję metalowo-gumową, którą pozostawiasz luźno na śrubie, dopiero po postawieniu auta na kołach dokręcasz na max.

Jakbyś dokręcił na opuszczonych kołach to tylko postawienie auta na kołach i pierwsze dziury zerwią gumę w tulejach i zaraz będziesz je znów wymieniał.

Poprostu tuleje muszą być dokręcone jak wahacz jest pod odpowiednim kątem, czyli auto postawione na kołach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem że wahacze trzeba dokręcać na opuszczonym samochodzie (samochód stojący na kołach).

Bardzo dobrze słyszałeś choć można dociągać na podniesionym ale wtedy gumy w tulejach już są narażone na jakiś stopień skręcenia, co do wymiany możesz zapożyczyć wiedzę z jakiegoś poradnika bo generalnie robota ta sama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie po przeanalizowaniu konstrukcji zrozumiałe jest że trzeba dokręcać na samochodzie stojącym na kołach.

 

P.S. Właśnie mam przed sobą książkę Renault Clio I Sam Naprawiam i niestety nie ma tam wzmianki na ten temat. Już nie pierwszy raz spotykam się z sytuacją że w książce typu "Sam Naprawiam" pominięte są rzeczy ważne a autor opisuje rzeczy oczywiste lub moim zdaniem mało istotne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25
P.S. Właśnie mam przed sobą książkę Renault Clio I Sam Naprawiam i niestety nie ma tam wzmianki na ten temat.
bo książka to teoria, a faktyczna praca nad wymianą to praktyka, a między jednym a drugim zawsze były różnice :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania