Skocz do zawartości

Seat ibiza niskie obroty na zimnym silniku


Gość pio102201

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pio102201

Witam

Problem polega na tym że w Ibizie 1,3 rok 94 są strasznie niskie obroty wręcz znikome .Gdy silnik się rozgrzał obroty wzrastały ale chyba było to spowodowane tym ze mam zepsuty termostat który steruje pobieraniem ciepłego i zimnego powietrza w moim przypadku pobierał cały czas ciepła i po rozgrzaniu obroty mu się zwiększały lecz nie miał mocy na wolnych obrotach wie gdy zdjąłem rurę doprowadzająca ciepłe powietrze w taki miejsce by mogła pobierać cały czas zimne powietrze ( zrobiłem to tak na razie myślę że nie długo się z tym termostatem uporam) obroty cały czas są niskie za zimnym silniku samochód gaśnie na ciepły nie wiele wzrastają . Na końcu dodam że dzieje się tak na benzynie i gazie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

kolego nie wiem, jaka masz instalkę LPG, ale jeżeli chodzi o obroty silnika to odpowiada za to czujnik temp. znajdujący się w króćcu wodnym,w którego wychodzą węże do chłodnicy. Czujnik podaje sygnał do kompa, a ten dawkuje paliwo w zależności od temp. płynu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pio102201

Zapomniałem dodać instalacja 1 generacji. Czy są jakieś możliwość sprawdzenie tego czujnik np gdy odepnę końcówkę od niego obroty powinny max wrosnąć lub zmaleć (przerwo w obwodzie spowodowało by błędny odczyt że silnik jest max zimny lub ciepły) jeżeli się mylę to mnie poprawcie ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

jak masz instalkę I-gen to na parowniku masz śrubkę regulacyjną, która odpowiada za wolne obroty, taka "złota" mosiężna, odkręć ją ćwierć obrotu w lewo.

 

[ Dodano: 2010-03-01, 21:36 ]

gdy odepnę końcówkę od niego obroty powinny max wrosnąć lub zmaleć
przed odpaleniem zimnego silnika jak zdejmiesz wtyczkę z czujnika to obroty będą wysokie, ok 1500-2000 obr/min, z czasem rozgrzewania silnika powinny maleć (oczywiście już po założeniu wtyczki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pio102201

Parownik próbowałem regulować ale najpierw trzeba mieć dobre obroty na benzynie a u mnie obroty są niskie na LPG i benzyna i gdy zdejmę wtyczkę obroty nic się ni zwiększają zostają bez zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

a jak dawno zmieniałeś filtr powietrza? Może jest już przypchany i "zatyka" dolot powietrza...

 

[ Dodano: 2010-03-01, 21:44 ]

po drugie klapka ciepłe/zimne powietrze powinna być sprawna, w przeciwnym razie tak jak piszesz - będziesz miał problem z obrotami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w "łesce" wymieniłem filtr powietrza,przeczyściłem lpg,oraz silnik krokowy,obroty się poprawiły,ale to jeszcze nie było to,gasł mi na ciepłym silniku-w końcu okazało się że nawalił wtrysk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pio102201

Postanowiłem na początek wyczyść przepustnice i tak dzisiaj zrobiłem lecz zarost po odpaleniu zaczęło coś syczeć

Okazało się że syczy z dwóch otworków ( okolice ich położenie na widać na zdjęciach )

Co jest nie tak czy coś zrobiłem podczas czyszczenia ( zgubiłem ??)

post-70-15493926128921_thumb.jpg

post-70-15493926129478_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pio102201

Trochę źle zaznaczyłem strzałkę otworki znajdują się na gaźniku za silnikiem krokowym na samym dole prawie że przy uszczelce kolektor/gaźniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania