Skocz do zawartości

VOLVO S80 problem z obrotami silnika na biegu jałowym


Gość jareckileeds7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jareckileeds7

Posiadam VOLVO S80 2.4 SE 20V 170KM silnik pięciocylindrowy z 2001 roku nie dawno silnik zaczął dziwnie się zachowywać na biegu jałowym ale tylko w momencie wrzucenia na tak zwany luz przez chwilę obroty spadają do jakieś 600 rpm po 2-3 sekundach wracają do 800 rpm.W czasie normalnej jazdy nic się nie dzieje,tylko w momencie jak zdejmę nogę z gazu i wrzucę na luz.Parę razy zauważyłem przy włożeniu kluczyka do stacyjki i gdy pokazały się wszystkie kontrolki w miejscu gdzie wyskakują informacje z komputera pokazała się wiadomość typu silnik wymaga serwisu oczywiście w języku angielskim,po wyjęciu kluczyka i włożeniu go z powrotem wiadomość już się nie pojawiła tak samo nie pojawia się w trakcie pracy silnika i tak samo nie za każdym razem gdy chcę odpalić silnik.

Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale raz zatankowałem na innej stacji benzynowej niż zwykle tankuję i silnik zaczął się dziwnie zachowywać gdy auto było pochylone do przodu pod dość sporym kątem silnik potrafił zgasnąć, nie wiem czy to wina paliwa może jakieś brudy w nim pływały podjechałem na stację na której zwykle tankowałem zatankowałem i wlałem płynu do czyszczenie wtryskiwaczy po tym usterka zanikła.

Ale teraz problem z tymi obrotami na biegu jałowym a bym zapomniał gdy auto odpalam i pozostaje na biegu jałowym nie jeżdżąc nim zakłócenia te wcale nie występują.

Jeśli znacie państwo przyczyny takiego zachowania silnika proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jareckileeds7

Mam pytanie jeszcze odnośnie tego silnika krokowego czy on nosi jeszcze inna może nazwę coś w stylu czujnik zmiennych faz rozrządu ?

I w którym mniej więcej miejscu go znajdę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator biegu jałowego - to inna nazwa

 

ZAWSZE przekazuje powietrze sprzed przepustnicy za przepustnicę, czyli jest w jej okolicy lub bezpośrednio w niej zamontowany

niektóre auta mają go zintegrowanego z przepustnicą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam troszkę schematów w pdfdo volvo 850/V70/S80 i inne ale nie mogę coś wkleić jak by co to na priv lub na forum piszcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania