Skocz do zawartości

Cieknie spod termostatu X20XEV


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek02

Witam,,

 

Jak kupiłem Vectre bardzo powoli ubywało mi płynu chłodniczego... szukałem i nie mogłem namierzyc gdzie????

 

Dzisiaj wylukałem ze to chyba gdzies spod termostatu lekko sie saczy :/// (czy termostat w X20XEV jest po lewej stronie silnika u góry i od niego wychodzi wąż do chłodnicy) musze nabyć klucze odwrotnosć TORX bo na takie sruby przykrecone jest i sprubować dokreić ;) Czy jest tak jakaś uszczelka, oring itp itd ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

ale jak :)

 

Odkrece te dwie śrubki na odwortnośc torxa i co pod tym jest ten oring??? hmmm a czy z termostatem da sie dokupić??? Bo jak już bede miał na wierzchu to od razu wymienie i gitara choć termostat jest oki ;) bo niecche kombinowac na jakieś tam silikony i inne wynalazki :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

i to ten *** ojejciujejciu! ***nik gumowy ???? :) hmmm musze najpier sprubowac dokrecic jeśli nie pomoże bede musiał kupic :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest to małe gówienko

 

nie dokręcaj, bo jak przedobrzysz, to zerwiesz gwinty w głowicy i wyjdzie kupa

trzeba będzie robić

jak już masz nóż na gardle, to kup tubkę czerwonego silikonu, zdemontuj, dokładnie wyczyść obudowę i głowicę, nałóż silikon, dokręć lekko palcami i odczekaj godzinę

potem dociągnij kluczem i zalej układ chłodzenia

powinno wytrzymać jakiś czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

nie no mocno nie cieknie ale wkurza mnie takie cos bo nie lubie miec czegoś nie tak w aucie :P chyba takie zboczenie ;) pamietasz jak pytałem czy moge dolac wody destylowanej do układu??? to od wtedy do dzisiaj ubyło gdzies +/- 0.5 litra.... a za soba mam trase nad moze i zuruck, no i przed tym chyba z 500 kilomtrów czasłem zanim pojechałem... wiec nie leje sie mocno ale łzawi tam a wylukałem na zimnym silniku bo mokro tam było potem wyparowało :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania