Skocz do zawartości

Biodiesel do polo 1.4D


Gość prezesik25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prezesik25

Witajcie!

 

Czy Biopaliwo na stacjach Bliska nadaje się do silnika 1.4 Diesel w VW Polo 86c2f (92r.)? Jest to zwykły wolnossący diesel.

 

Gdzieś w necie czytałem, ze po pierwszym tankowaniu należy wymienić filtr paliwa, bo BIO płucze osad z oleju napędowego.

 

Codziennie do pracy dojeżdżam ok 35 km (dwustronnie 70 km), mój golf na LPG pali ok. 9 l LPG na 100 km, a mam jeszcze VW Polo, które stoi "w razie potrzeby" na podwórku. Myślę polówką dojeżdżać do pracy. Podobno spalanie w tych polówkach to ok. 4 l ropki na 100 km.

 

Prosiłbym o opinie użytkowników diesli, którzy jeżdżą na BIO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezesik25, ja mam golfa 3 TDI z silnikiem AFN (97r) i normalnie leje ten frytkowy bio z Bliskiej :lol:

Wali za autem jak w Mcdonaldzie ale 70-80gr różnicy jest na litrze a to jest dużo.

Masz starego wolnossącego klekota,to przepali wszystko.

Moją mieszanke ropy z benzyną przelalismy do golfa 2 diesla i przepaliło to :shock:

Tylko nowsze diesle mogą mieć problemy z tym Bio Frytko Esterem :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witajcie!

 

Czy Biopaliwo na stacjach Bliska nadaje się do silnika 1.4 Diesel w VW Polo 86c2f (92r.)? Jest to zwykły wolnossący diesel.

 

Gdzieś w necie czytałem, ze po pierwszym tankowaniu należy wymienić filtr paliwa, bo BIO płucze osad z oleju napędowego.

 

Codziennie do pracy dojeżdżam ok 35 km (dwustronnie 70 km), mój golf na LPG pali ok. 9 l LPG na 100 km, a mam jeszcze VW Polo, które stoi "w razie potrzeby" na podwórku. Myślę polówką dojeżdżać do pracy. Podobno spalanie w tych polówkach to ok. 4 l ropki na 100 km.

 

Prosiłbym o opinie użytkowników diesli, którzy jeżdżą na BIO.

 

 

Akurat do starego VW Polo 1.4D bioON nadaje się wręcz idealnie, silnik nie do zajechania, na trasie raczej nie przewiduje, abyś miał sporo większe zużycie paliwa - faktycznie te silniki są oszczędne, ale 4 l.ON to troszke przesada, bliżej 5 l.ON. Z bioON moze spalanie przekroczyć Ci 5 l.ON - myśle, że gra warta świeczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania