Skocz do zawartości

Dziwne buczenie silnika pow 1500 obr.Mercedes C 2.2CDI


Gość kolo8310

Rekomendowane odpowiedzi

logika:

zmęczona pompa wspomagania, brudny olej, buczy

wymiana oleju na nowy czyli czysty czyli rzadszy boi bez zanieczyszczeń - wzmożenie buczenia w uwagi na mniejsze niwelowanie luzów w pompie...

moim zdaniem pompa kończy żywot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam was i przepraszam za tak długą przerwę.A więc zacznę od tego że kolega ArKos miał racje co do pompy wspomagania.Po wyciągnięciu pompy i przełożeniu na pożyczoną od znajomego problem buczenia znikł teraz tylko zastanawiam się co będzie lepsze Regeneracja Pompy czy kupienie nowej na allegro.Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz kupować NOWĄ to nie badziew, bo się rozsypie raz dwa

lepiej wtedy kupić używkę

jeśli nowa to tylko oryginał lub wysokiej klasy zamiennik, a to troszkę kosztuje

ja bym uzywaną kupił, na którą koleś da z miesiąc gwarancji - jeśli da gware to znaczy pewny za pompę jest czyli jest zdrowa

poza tym to oryginał i za małe pieniadze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale przypuśćmy że kupie zamiennik na allegro to mam ten rok czy dwa lata gwarancji a na używkę to mało kto daje gwarancję lub nie daje żadnej gwarancji.Można też regenerować pompę ale nie wiem czy w Krakowie jest gdzieś taki zakład :?::?: jeśli ktoś z was wie gdzie się taki zakład mieści to prosiłbym o jakieś namiary.Od razu powiem że szukanie na google skończyło się fiaskiem i już nie wiem gdzie szukać.Pozdrawiam :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja moim zdanie nie jest dobrym pomysłem

wydasz duzo pieniedzy otrzymując wyrób porównywalny z zamiennikiem

 

kwestie gwarancji:

jak padnie, to w odpowiedzi otrzymasz informacje, że gwarancji nie uznaje się z uwagi na to, że wina leży po stronie użytkownika, ponieważ pompa:

- eksploatowana była na niewłaściwym oleju w układzie wspomagania *

- eksploatowana była ze zbyt niskim poziomem oleju w układzie wspomagania *

- montaż został przeprowadzony niefachowo *

 

* - niewłaściwe skreślić

 

doświadczenie mi podpowiada że jeżeli kupisz używaną pompe, która nie jest spocona olejem tylko naturalnie brudna , to pojeździ lepiej i dłużej niż kiepawy zamiennik

 

niemniej jednak wybór należy do ciebie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie się jeszcze zastanowię i podejmę decyzje.Dziękuje za wszelką pomoc :-):-)

 

[ Dodano: 2010-08-30, 18:51 ]

Witam wszystkich znowu mam problem z Mietkiem po wymianie pompy wspomagania buczenie nie ustało ale brzmi teraz nieco inaczej i też powyżej 1500 obr.Tutaj wrzuciłem nagranie buczenia http://www.sendspace.com/file/lwlu20

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania