Skocz do zawartości

klimatyzacjia kia sportage 2


Gość boryna76

Rekomendowane odpowiedzi

Gość boryna76

mam autko bez klimy i bardzo chciał bym to zmienić, może ktoś wie czy można przerobić klimatronik na manualną bo taką mogę kupić. kia sportage 2005r. 2,0 crdi 112 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam autko bez klimy i bardzo chciał bym to zmienić, może ktoś wie czy można przerobić klimatronik na manualną

 

Myślę że z tym nie było by problemów starczy że będziesz tylko włączał klimatyzację przyciskiem, a cała sprawa właśnie rozbija się w sterowaniu sprężarki jak jest manualna to tak jak pisałem przycisk włącz/wyłącz załatwia cała sprawę a temperaturę regulujesz ilością przepływu powietrza a klimatroniku regulacja jest automatyczna nastawiasz temperaturę. i układ sam ją reguluje żeby taka była.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat odwrotny problem

Chce przerobić kimatica na klimatronika

 

A problem taki ze w klimatroniku potrzeba dodatkowych 3 silniczków sterujących klapkami nawiewu o czujniku "smrodu" i nasłonecznienia nie wspomnę bo to mniej istotne. Sprawa dotyczy E46 oczywiście.

mogę podmienić same panele nie ma żadnych cięgien itp wszystko sterowane elektrycznie ale po zamianie na klimatronik nie działa np nawiew na nogi lub funkcja auto bo nie domyka klapek.

Przy odwrotnej przekładce możesz mieć troszkę podobny problem. Nie wiem jak jest w KIA sterowanie robione musiałbyś troszkę poczytać albo poszukać choć schematu klimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam autko bez klimy i bardzo chciał bym to

 

Przy odwrotnej przekładce możesz mieć troszkę podobny problem. Nie wiem jak jest w KIA sterowanie robione musiałbyś troszkę poczytać albo poszukać choć schematu klimy

 

Baranek, kolega Boryna76 napisał że nia ma klimy więc manualna klima nie powinna stanowić problemu przy dokładce, kupuje co potrzebuje czyli sprężarka, parownik, chłodnica oczywiście przewody i zakłada i cieszy się miłym chłodkiem w upalne dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie czy można przerobić klimatronik na manualną

 

opierałem sie na tym

a jeśłi nie ma wcale to dziwne pytanie bo całość się kupuje podmienia i gitara

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opierałem sie na tym

a jeśłi nie ma wcale to dziwne pytanie bo całość się kupuje podmienia i gitara

 

Tak i tu masz rację ale jak kolega napisał

czy można przerobić klimatronik na manualną bo taką mogę kupić.

śmiem myśleć że kolega ma okazję kupić komplet klimatronika i z stad te pytanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boryna76

dziękuje bardzo kolegom za informacje. może ktoś ma wiedzę jakie są potrzebne elementy do takiego montażu bo wersje podane przez różnych fachowców nieco się różnią

 

[ Dodano: 2010-08-04, 19:23 ]

z mojej zieleniny same kłopoty nie wiedziałem i nie kupiłem jednej rurki i tydzień bez auta ale już do mnie jedzie wiec nie długo mam nadzieje ze zmarznę .

 

[ Dodano: 2010-08-15, 10:26 ]

Klimka dzieła aż miło DZIĘKUJE KOLEGOM ZA POMOC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam grzecznie wszystkich!

odswiezylbym ten temat, poniewaz mocno mnie interesuje. Posiadam sportage II bez klimy, tylko nawiew, a bardzo chcialbym zalozyc klimatronic. Prosze zorientowanych o pomoc i porade, jakie czesci musze skompletowac, aby bylo to mozliwe? Pora teraz w sam raz na pogrzebanie i poszukanie elementow :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania