Skocz do zawartości

Swap w corsie A z c12nz na c1.6nz


Gość fifek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Tak myśle i wymyśleć nie mogę. W niedługim czasie mam zamiar nabyć corse A z silniczkiem 1.2 czyli jednopunkcik.

A że 45 kuców to za malo to chce wrzucić c16nz czyli 75 kuni.

Tematów jest dużo na necie, znaczy się jest sporo na forum corsy A też, ale tam się zapytam co i jak to odpowiadają że tematów multum ble ble ble, same ogólniki.

 

I teraz co jest potrzebne na pewno:

- silnik

- skrzynia .

- komputer

- wiązka - albo od c16nz, albo od c12nz ale trzeba przełożyć kopułkę z czujnikiem halla

- półosie i przeguby,

 

kompa mogę wpakować od c14nz, podejdzie na wiązce z 1.2?

jak podpiąć ten czujnik halla?

 

w c16nz jest wtyczka na 4 piny a jak jest w corsie? co trzeba przerobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- półosie i przeguby,

nie

oba silniki to smallblocki i mają takie same półosie i przeguby

 

kompa mogę wpakować od c14nz, podejdzie na wiązce z 1.2?

pod warunkiem, że aparat zapłonowy dasz z 1,2 lub 1,4

 

jak podpiąć ten czujnik halla?

jest w aparacie więc jak aparat wymienisz to i podłączysz - są wtyczki pod aparatem

 

Tematów jest dużo na necie, znaczy się jest sporo na forum corsy A też, ale tam się zapytam co i jak to odpowiadają że tematów multum ble ble ble, same ogólniki.

no nie gadaj, nie gadaj

u nas jest wszystko o swapach w oplu bo sam zamieszczałem

 

co do 1,6 zamiast 1,2:

może być problemem skrzynia

zapewne masz F10 i tu niestety nie da rady, bo nie zmieści się sprzęgło z 1,6

dobrze by było mieć F`13 ale z silnika 1,6 a nie 1,4 - ona ma większy kosz sprzęgła

na sprzęgle z 1,2 obawiam się, ze nie bedzie za długo jeździł bo sie zacznie ślizgać i palić

 

skoro już musisz wymienić też skrzynię, to ja bym szedł w c20ne - prawie te same koszty a nie ma co równać 75 i 115kM

 

będę miał komplet na swap - c20ne z mojej calibry, kompletny, absolutnie wszystko

tylko F16 załatw sobie, albo D16 z daewoo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, myślałem o tym, tylko wiesz mi jest auto potrzebne do codziennej jazdy, c16nz jest to silnik wytrzymały no i się ładnie zbiera, poza tym spalanie w takiej corsie A myślę ze wyjdzie w granicach 8 lpg po miescie więc koszta uzytkowania są mniejsze (chyba) :lol:

 

co do skrzyni to nie ma strachu, kupował bym motorek kompletny ze skrzynią.

 

a co z wiązką z kadeta z 1.6?

 

Bo mam już za sobą swapik z c14nz na c16nz ale z kadeta do kadeta, jak wyglada sprawa wiązki w kabinie?

Kadett ma wtyczkę okrągłą małą taką a corsinka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekbryku

nie wiem czy to cie zainteresuje ale widziałem na allegro dzis corse A z silnikiem 2 litry , z poznania , za 2500zł, mysle ze nie bawił bym sie w przekładke silników tylko cale takie auto kupił, , ;-) i wykaczył je po swojemu,

P.S

Mam w domu tez corse A 1,4 rok 1993, z tych co ma obrotomierz i org. blende na tylnej klapie, uzywam jej jako auto rezerwowe, kupiłem ją ze Szczecina wystawiona na necie była, jest w super stanie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekbryku, widziałem, ona mam 156HP ale nie o takie autko mi chodzi, ja chce 8v a nie 16v.

Pomysli się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szymi870
mi jest auto potrzebne do codziennej jazdy
po świecie jeździ wiele cors z 2litrami pod maską i wiele z nich jest wykorzystywane do jazdy codziennej ;-)

 

c16nz jest to silnik wytrzymały no i się ładnie zbiera
C20NE jest "pancerny" i zbiera się znacznie ładniej niż C16NZ ;-)

 

spalanie w takiej corsie A myślę ze wyjdzie w granicach 8 lpg po miescie więc koszta uzytkowania są mniejsze (chyba) :lol:
chyba jednak nie , dwulitrówka przy spokojnej jeździe pali mniej niż takie 1.6 , większy silnik w małym aucie pali mniej niż mniejszy bo nie musisz go gnieść a i tak będzie jechał ...

 

corse A z silnikiem 2 litry , z poznania , za 2500zł
taka opcja jest wprost idealna jeśli tylko ma podłogę i jeździ , wyjdzie taniej , szybciej i szybciej :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania