Skocz do zawartości

wymiana płynów Vectra B X20XEV


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek02

Witam,

Jako że kupiłem niedawno Vectre 2.0 16V chce powymieniac płyny eksploatacyjne. Przebieg 167 tys jeździ na oleju 5W40 Castrol magnatec, zmieniac na 10W40??? czy pozostać na 5W40???

Drugie pytanie to gdzie znajduje sie filtr olejowy??? czy wymiana to odkrecenie korka spustowego spuszczenie oleju zakrecenie korka spustowego, wykrecenie filtra wymiana no i zalanie??? czy coś jeszcze????:)

 

Trzecie pytanie to płyn chłodniczy bo załozyłem LPG i jest go mało teraz, a nie wiem co było wlane dotychczas to dla spokoju ducha też wymienie na nowy ;) Gdzie i co odkrecic aby spuścić płyn z obiegu??? czy tak jak w Corsie w chłodnicy czujnik odkrecic spuścic i gitara??? Jak odpowietrzyc?? gdzie???? czym????

 

Z góry dzieki za wszelakie info ;)

pozdro for all ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pozostać na 5W40???

tak

 

gdzie znajduje sie filtr olejowy???

na pompie oleju obok koła pasowego wału, jak zdejmiesz prawe przednie koło to lux dostęp masz (lub z kanału)

 

czy wymiana to odkrecenie korka spustowego spuszczenie oleju zakrecenie korka spustowego, wykrecenie filtra wymiana no i zalanie???

tak

 

Jak odpowietrzyc?? gdzie???? czym????

nic nie trza, nawet w corsie nie trza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

ArKos, a tak z innej beczki :P Ty cały czas siedzisz przy kompie ???? :lol::mrgreen:

 

P.S. To jak z tym lewarkiem???? Bo od syrenki znalazłem a od poldka mma u Dziadka ;) mam jeszcze chyba ze trzy od 126 p 8-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

:-D no normalka ze na dolewki ;) dobra dzieki, teraz czekam na matki boskiej pienieżnej ;)

 

Podaj mi adres na PW, to po weekendzie podesle ci ten lewarek, jak mój dojdzie to mi trapezika podeślesz i gitarka ;)

 

POZDRO :D ziom ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania