Skocz do zawartości

sprężarka klimy hyundai coupe 2.0 16v


Gość prezesik25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prezesik25

Witajcie!

 

Jestem w trakcie przekładki sprężarki klimatyzacji w hyundaiu coupe 2.0 16v 97r.

Stara sprężarka model FS-10 zatarła się. Dostaliśmy drugą sprawną od znajomego model HS-15.

Wszystko byłoby super, gdyby nie to że przewody, które są odwrotnie mocowane, nie ma możliwości zamontowania sprawnej sprężarki do silnika, bo nie podłączy się przewodów, musiałbym wyginać w drugą stronę metalowe przewody, a to jest bardzo ryzykowne.

Wiem, że 3 śruby mocujące sprężarkę mają taki sam rozstaw, więc z przykręceniem jej do silnika nie będzie problemu.

 

Jedyna opcja to przekładka całego środka ze sprawnej sprężarki (HS-15) do zatartej (FS-10) - Czy środek będzie taki sam?

 

Sprężarki:

 

dsc04577d.th.jpgdsc04583k.th.jpg

dsc04578i.th.jpgdsc04579x.th.jpg

 

środek od sprężarki uszkodzonej FS-10

 

dsc04580sr.th.jpgdsc04582i.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej by było dać przerobić te aluminiowe przewody, podjechać do gościa co spawa alum i przerobić rureczki jak jest dostęp w samochodzie po instalacji nowej sprężarki, istnieje ryzyko że środki nie będą pasować i masz obie złom, nie poskładasz tego tak szczelnie jak to robi fabryka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Czyli nie rozkręcać, tylko próbować przerobić przewody..

 

No nic, wiec nie będę tej sprawnej ruszał.

 

Najlepiej wyjdę na tym jak kupię drugą sprężarkę za 100-150 zł (na allegro) taką jak powinna być bez przerabiania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest moja propozycja, jak masz tę starą zatartą to ją rozkręć zobaczysz jak ładnie jest w środku powinno być 7 małych tłoczków 14 zaworków szok jak oni to upchali w tak małej obudowie :lol: i pomyśl czy dasz rade to poskładać w ten sposób żeby zachować szczelność. Wpadł mi do głowy pomysł, zapodaj zdjęcie końcówki węża bo chyba by było wyjście beż spawania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Węże są przy sprężarce metalowe łączone ze środkiem auta gumowymi wężami zarobionymi fabrycznie (są jakoś ściskane). Jedna z przykrecanych końcówek jest większa, druga mniejsza, różnią się średnicą otworów.

W sprężarce jest 5 tłoczków. Sprężarki wymiarami z zewnątrz praktycznie są takie same, więc może i środek będzie taki sam, możliwe, że są to części uniwersalne, które występują w różnych sprężarkach tego samego producenta aut.

Ale jak piszesz, że nie poskładam tak jak fabryka to może i nie będę tego rozbierał.

Końcówka przewodu jest w kształcie kolanka zakrzywionego w dół, także nie ma możliwości dać jej do góry nogami, bo zaraz nad sprężarką jest kolektor ssący

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego Twojego zdjęcia wynika że różnica jest tylko w mocowaniu inny kształt końcówki. Może poszukać samego takiego węża z końcówką do sprężarki HS 15 i dospawać do Twoich rurek coś musisz wymyślić w ostateczności zaryzykować i zmienić połówki sprężarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

A jakby zregenerować środek, a dokładnie bieżnię, po której chodzą tłoczki (2 ostatnie fotki)? Papierek ścierny, i doprowadzić aż do gładkości lustra? Czy ta bieżnia jest cała aluminiowa, czy ma jakąś nieścieralną powłokę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak daleko się nie zagłębiałem w sprężarki i myślę że to zbyt kosztowne doświadczenia co innego mając ten kombajn do sprawdzania szczelności instalacji to wtedy można się bawić i robić różne eksperymenty, może podjechać gdzieś gdzie rozbierają samochody i zamienić HS 15 na sprawną FS 10 lub poszukać pasującej końcówki do HS 15 starą odciąć i przyspawać, kurde co byś nie zrobił to są nie małe koszta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania