Skocz do zawartości

ASTRA H - III


Gość Bobi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;-)

 

Mam w planach kupno Opla Astry H Caravan.

 

Teraz jeżdżę Astrą F Caravan -> 60 KM więc jest słabo kiedy jest obładowana :-/

Pb + LPG - moje wydatki jeśli chodzi o spalanie są dość niskie bo bierze mi max 9,5 l LPG w zimie na mieście.

 

Rocznik jaki chcę to max 2005. Wymagana moc to min 100 KM ... żeby to jakoś się kulało i mogło coś powyprzedzać w trasie. Zastanawiam się więc nad rodzajem silnika.

Jeśli kupiłbym Benzynę to bez wahania przerabiam ją na LPG.

Jeśli kupiłbym Desela to mam w planach zapodać Chipa + usunięcie filtra DPF (co prawdopodobnie może zwiększyć moc i zmniejszyć spalanie).

 

Dla mnie 2 najważniejsze aspekty to bezawaryjność i ekonomia :!:

 

Jeśli chodzi o Diesela to wybór można powiedzieć jest ogromny, a takie 1,7 101 KM + Chip by mi wystarczył, ewentualnie 1,9 120 KM + Chip.

Benzyna to 1,6 lub 1,8 oczywiście + LPG.

 

Pytanko do Was, jak sądzicie biorąc pod uwagę eksploatację tych silników, żywotność (awaryjność), który byłby tańszy w utrzymaniu i jak już wspomniałem mało awaryjny :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstaję za opcją benzyna + LPG

mit taniego w jeździe diesla już dawno umarł

nawet, jeśli w mieście spali 7-8l ON to i tak jest to mniej atrakcyjne cenowo niż PB + LPG

 

poczytaj, była już batalia na ten temat:

http://forum.samnaprawiam.com/jakie-auto-do-18-tys-vt502.htm

 

11 post od góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanko ile by wyszło założenie "dobrej" instalacji do astry H z powiedzmy silnikiem 1,6 lub 1,8 :?:

 

Tak przy okazji ArKos widzę że mieszkamy nie daleko siebie więc może znasz jakieś dobre i sprawdzone miejsca gdzie można założyć LPG i przy okazji gdzie ogólnie znają się na rzeczy czyli czysto technicznych sprawach przy silniku jak i przy komputerze :->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi, sekwencja bo tylko o takiej mówimy to koszt 1800 zł (zalezy gdzie) u mnie w mieścier kolo zakłada za 1900 zł Polskie instalki z AG i spełniają oczekiwania.

Arkos jak i ja mamy stag-a 300-4 tylko że Arkos w Verce a ja w Polo i jesteśmy jaki na razie zadowoleni, taki Stag kosztuje chyba 2 tyś zł, kolega w Verce B też Stag-a zakłada teraz. Kazdy jest zadowolony, koszt przejechania 100 km oscyluje w granicach 15-20zł max (moje polo 1.4 pali 6,5 litra LPG) więc sobie policz ile wyjdzie ON a ile LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifek, w polo od mamy też siedzi stag 300 8-) spisuje się rewelacyjnie tak jak i w mojej viki

w viki mam stag 300-4 czyli ten nowszy, w polo kosztowała 2550,- a w viki 2400,-

 

polo pali w mieście max 7l LPG, viki chłonie w zime 11l LPG w lato 12-13l LPG (Klima, szeroki kapeć 225)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz BRC i nie narzekam, znajomi, którzy też mają BRC również nie narzekają ;-) ale oczywiście będę się rozglądał za dobrymi gazownikami i się ich radził 8-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania