Skocz do zawartości

Nierówne obroty tylko na dwóch biegach P/N


Gość autominus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem pojazdu Opel Kadett E silnik C16NZ, skrzynia automatyczna 3-biegowa (pozycje na wybieraku: P, N, R, D, 2, 1). Borykam się z problemem nie równych obrotów na pozycji P/N.

Najpierw napiszę co zostało zrobione do tej pory:

  1.  Przeprowadziłem remont silnika (nowe: pierścienie, zawory, prowadnice, popychacze hydrauliczne, dźwigienki, wałek rozrządu, aparat zapłonowy z modułem), (obróbce zostały poddane gniazda zaworowe, tuleje cylindrów były w normie - były tylko honowane).
  2. Założyłem nowe przewody paliwowe (nowa: pompa paliwa, cała kompletna przepustnica monowtrysku z czujnikiem przepustnicy, silnikiem krokowym i wtryskiem)
  3. Remont i regeneracja części w układzie hamulcowym (nowe: przewody, pompa, klocki, bębny i tarcze), (regeneracja: zacisków hamulcowych)
  4. Założone nowe świece zapłonowe, przewody, cewka, sonda lambda.

Samochód odpala na styk, silnik czuć, że ma siłę. W pozycji skrzyni biegów R, D, 2, 1 obroty są stabilne, a wskazówka obrotomierza stoi w miejscu.

Natomiast w pozycji P i N są nierówne obroty, a wskazówka porusza się i czasami słychać lekki strzał w wydech. Wszystkie czujniki są nowe, a zapłon jest dobrze ustawiony bo w pozycji D bardzo dobrze jedzie i przyspiesza w pełnym zakresie obrotów.

Co może powodować nierówne obroty i szarpanie tylko w tych dwóch pozycjach P/N? Czy możliwe jest, aby przyczyną był przełącznik P/N?

 

P.S.

Widziałem też ten wątek na forum:

https://forum.samnaprawiam.com/topic/1711-regeneracja-wybieraka-automatycznej-skrzyni-bieg%C3%B3w/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisanych przez Ciebie pozycjach P/N silnik pracuje na wolnych obrotach i nic go nie obciąża, na pozostałych biegach silnik delikatnie powinien dźwignąć obroty by nie zgasł bo juz jest obciążenie, ja bym szukał przyczyny w obudowie przepustnicy a dokładnie silnik krokowy, sprawdzić wszystkie otwory powietrzne w obudowie przepustnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania