Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 Prosze adminow o nie usuwanie posta i odsylanie z kwitkiem dajac jakis randomowy link nie powiazany z moim przypadkiem informuje że WIEM CO TO GOOGLE I SZUKAŁAM PODOBNEGO PRZYPADKU. Dziekuje ślicznie:D 

Cześć, mam Vike B 1.8 16v (x18xe). Jestem po wymianie silnika. Pojawil sie kolejny problem:( Mianowicie po osiagnieciu temperatury lekko powyżej 90° wylewa mi plyn chlodniczy z zbiornika. Samochod grzeje sie do 100° a nawet więcej.  Pomyslalem ze to termostat nawalił i zamknal się na stałe.  Okazuje sie jednak ze ogrzewania również nie ma. Pytanie czy jest możliwe aby zamkniety termo nie grzał kabiny? Zazwyczaj to domena otwartego termostatu ale wtedy nie rozgrzewal by sie do 100°. 

Jeśli nie termostat to gdzie szukać przyczyny? 

Myslalem ze moze uszczelka pod głowicą ale plyn nie bomelkuje:/

_______________

Także w skrocie:

Objawy:

Brak ogrzewania kabiny, silnik wysoko sie grzeje, wylewajacy sie plyn 

Spostrzeżenia:

Brak spadków mocy,  plyn nie bombelkuje, wylewa sie powyżej 90°C, wężyk chlodzenia miekki, nie dymi na bialo, normalny zapach spalin, wentylator sie włącza,  dodatkowo jak na zimnym silniku spojrzałem w zbiorniczek to caly płyn schowal sie w odmentach silnika (a zakrecalem w momencie kiedy sie wylewal) 

Podejrzenia 

Termostat, uszczelka pod głowicą. 

Prosze o pomoc:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie wiem kolego co to jest Vika B ale wracając do tematu to że nie masz ogrzewania to może być zakamieniona lub zapowietrzona nagrzewnica ,niektóre samochody trzeba odpowietrzyć nagrzewnicę bo sama się nie odpowietrzy 

natomiast nadmierne grzanie to możesz mieć problem z uszczelką pod głowicą bądź co gorsza z samą głowicą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisał, może być zapowietrzony układ chłodzenia, nie wiem czy ten termostat został wymieniony ale to jest łatwo sprawdzić czy sama chłodnica jest ciepła, przyczyny jakie mogą być to w/w głowica lub uszczelka, korek zbiornika wyrównawczego w którym są zaworki i jeśli one są zapchane to układ może się sam nie odpowietrzy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany miesiąc temu:D 

Generalnie problem byl z gazem. Silnik wymienialem u znajomego ktory zrobil to po kosztach i jak widac z gazem mu nie wyszlo. Rozejrzalem sie troche i zobaczylem kilka kostek i wezykow nie dopietych. Dodatkowo odpowietrzylem uklad po mojemu mimo iz samochod sam sie niby odpowietrza.  Zlapalem w rączki ksiazke od vectry b i wyczytalem ze slabe ogrzewanie moze byc wynikiem nie odpowietezenia ukladu nagrzewnicy tak jak ktos pisal wyzej. 

Dodam ze plukanka ukladu chlodniczego dodala troche "ciepla". Wiec również wiersja z zakamienionym ukladem moze byc trafna. Ostatecznie  okazalo sie ze w moim przypadky pomogly

-plukanka ukladu chlodniczego

-przejrzenie ukladu gazu

-dokladne odpowietrzenie

Upg okazala sie cala i zdrowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania