Skocz do zawartości

Po dlugiej trasie troche słabnie


Gość masa200

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów, mam taki problem ze jak jest bardzo gorąco i jadę w długą trasę to czuje ze autko slabnie, co moze byc tego przyczyna?? mierzona kompresja na cylindrach I-13 II-13 III-13 IV- 12, zastanawia mnie sonda lambda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr027

a ostro go męczysz na tej trasie ??.........

silnik 1,4 NZ nie jest stworzony do wyczynowej szybkiej jazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sinik nie wywala błędów to może być usterka w jednym z czujników który przekłamuje dane, a skoro jest to spowodowane temperaturę możesz mieć uszkodzony czujnik temperatury, w tych modelach są dwa jeden do wskazań na wskaźniki a druki na kolektorze ssącym do sterowania ECU, na sondę lambda raczej bym nie obstawiał wyskoczył by błąd że mieszaka jest za uboga lub za bogata, napisz co wskazuje wskaźnik temperatury na wskaźnikach, czy wentylator na chłodnicy nie włącza się za często podczas jazdy, kiedy był wymieniany filtr paliwa. Pisz i chwal się co w Oplu piszczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr027 nie mecze go na trasie, no ogólnie wskazówka temperatury jest prawie przy 90C, wentylator właśnie nie włącza się za często chyba ze długo w korku stoję, a ten czujnik to wymieniałem na taki:

http://motocom.pl/img_parts/4b289c4a0340f_F0280130107.jpg

A filtr paliwa był wymieniany z 20tys km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już czujnik temperatury wymieniłeś to ok, w tych silnikach jest bardzo prosty układ wtryskiwania paliwa więc nie ma co kombinować, nie wiem czy sprawdzałeś jaki kolor mają po takiej jeździe świece, po nich można rozpoznać czy jest za bogato czy za ubogo z paliwem, jak masz dostęp do sondy lambda możesz doświadczalnie podmienić ale wątpię żeby sonda tak świrowała, musiał byś jeszcze ciśnienie paliwa sprawdzić ale to już sam nie zrobisz, może być pompa lekko przytarta i na trasie nie poda takiej dawki paliwa jaka by ten silnik skonsumował. Z tego co wiem te silniki nie lubią zbyt takiej jazdy na trasie czyli stała prędkość silnik dostaje przez dłuższy czas te same dane i myśli że coś mu się pokręciło, miałem taką sytuację w Pontac Sunbird miałem tam silnik 2 l z dokładnie takim samym układem wtrysku paliwa na trasie mi się silnik oświecał a winą była sprawa sonda lambda która jak dostawała przez około 40 minut te same dane dawała sygnał że coś jest nie tak starczyło dodać gazu u po kłopocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie bo ostatnio czyściłem ten gruby wąż bo był cały zawalony, i zbiera mi się w nim musztarda, chodź długie odcinki robię, ale żałuję ze jak kiedyś wymieniałem uszczelkę pod pokrywą to nie odkręciłem odrzutnika oleju i nie wyczyściłem tam.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego kabelka który idzie od obudowy filtra powietrza do obudowy trysku:

http://yfrog.com/jdc1331848410j

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

jak dobrze widzę - jest to wężyk podciśnieniowy, który steruje klapką w obudowie filtra powietrza. Klapka ma za zadanie sterować ciepłym/zimnym powietrzem jakie powinno dopływać do silnika.

Jak silnik jest zimny to klapka ustawiona jest na łapanie ciepłego powietrza znad kolektora wydechowego w celu mniejszego spalania podczas pracy zimnego silnika. Jak silnik się nagrzeje, zmienia się podciśnienie w wężyku i klapka zmienia położenie na branie zimnego powietrza (chyba) spod filtra powietrza.

Słabnięcie rozgrzanego silnika może być spowodowanie właśnie tą klapką, która nie pracuje jak powinna i np. cały czas ustawiona jest na pobieranie przez silnik ciepłego powietrza, wtedy mieszanka paliwowo-powietrzna jest uboga - stąd strata mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania