Skocz do zawartości

[nadwozie] Montaż podgrzewania lusterek Fiat Punto


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku kupujemy maty grzewcze 140x85mm i kilka metrów kabla oraz czarny silikon pod pokrywy zaworów.

 

1_22.jpg

 

Pierwsze kroki to demontaż lusterek i tapicerki drzwi.

 

Tapicerka drzwi:

 

Odkręcamy uchwyt przy klamce wewnętrznej. Do odkręcenia mamy trzy śruby imbusowe 5mm. Uprzednio płaskim śrubokrętem ostrożnie zdejmujemy jedną zaślepkę. Następnie odkręcamy półeczkę dolną i głośnik śrubokrętem krzyżakowym.

 

2_22.jpg

 

3_22.jpg

 

Teraz przewlekamy nasz kabel przez lusterko i drzwi do wnętrza samochodu i przykręcamy lusterko do drzwi:

 

4_21.jpg

 

5_20.jpg

 

6_19.jpg

 

Tak to wygląda po założeniu tapicerki i przykręceniu lusterka:

 

7_0_4.jpg

 

8_17.jpg

 

Teraz zabieramy się za odklejenie uchwytu lustra i przyklejenie maty. Podgrzewamy lustro opalarką (uważamy by nie stopić uchwytu i by nie pękło lustro), po podgrzaniu odcinamy nożem uchwyt i zeskrobujemy piankę. Następnie odtłuszczamy lustro i przyklejamy mate, a do maty mocowanie. Do ponownego przyklejenia mocowania użyłem czarnego silikonu do uszczelniania pokryw zaworów. Nie ma prawa puścić

 

Przed

 

9_13.jpg

 

Po

 

10_13.jpg

 

11_9.jpg

 

Po wszystkim podłączamy kable w lusterkach do maty i zakładamy na swoje miejsce. Ja rozkręcałem konsole środkową by mieć łatwiejsze pole do manewru i przeciągania kabli.

 

Kabel odpowiadający za podgrzewanie tylnej szyby znajduje się w progu kierowcy pod plastikową osłoną. Kolor BRĄZOWO-BIAŁY,jest jednym z grubszych. Rozcinamy i podłączamy jedną żyłę od każdej maty do niego, a drugą do masy (ja podłączyłem do masy zapalniczki).

 

12_8.jpg

 

Kable od prawego lusterka przeciągałem pod dywanikiem, a w połowie zostawiłem kabel masowy przy zapalniczce, tak samo robiłem z lewym.

 

Na koniec sprawdzamy czy maty grzeją, po kilku sekundach lustra robią się ciepłe. Jeśli jest wszystko ok, to skręcamy i czekamy na zimę by spełniały swoją role.

 

 

Autor: marcin186

Żródło: http://fiatpunto.com.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania