Skocz do zawartości

Płukanie silnika


Gość sosik1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie czy ktoś używał preparatu do płukania silnika (takiego co dolewa sie do starego oleju )przed wymianą na nowy . Czy to coś pomaga  czy faktycznie rozpuszcza osad ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Paweł666

Podepnę się pod temat płukanek. Ostatnio przy wymianie oleju mój wieloletni mechanik wyskoczył mi z TEC 2000. Zaskoczył mnie i jakiś nie zgodziłem się na użycie go. Jakie macie doświadczenia z tą płukanką? Polecacie czy raczej nie? Dlaczego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość AutoMero GEJ OK

Nie polecam żadnych płukanek tylko zrub tak jak ja to robię od lat w swoim warsztacie, spuszczasz olej i odpalasz silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 18:08, AutoMero GEJ OK napisał:

ja to robię od lat w swoim warsztacie, spuszczasz olej i odpalasz silnik

Współczuję klientom. Jako mechanik nie wiem, czy pozwoliłbym w takim warsztacie dopompować w moim aucie powietrza w zapasówce.

Bardzo proszę takie radykalne i kontrowersyjne sposoby zostawiać tylko dla siebie i nie proponować tego innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość AutoMero GEJ OK
W dniu 16.07.2021 o 20:13, ArKos napisał:

Współczuję klientom. Jako mechanik nie wiem, czy pozwoliłbym w takim warsztacie dopompować w moim aucie powietrza w zapasówce.

Bardzo proszę takie radykalne i kontrowersyjne sposoby zostawiać tylko dla siebie i nie proponować tego innym.

Nikogo nie namawiam przedstawiam tylko swój sposób na wylanie wszystkiego oleju ja tak zawsze robię i nic się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Robiłem i to nie tylko silnik, ale od razu i czyszczenie wtryskiwaczy. I teraz tak, przestało mi szarpać autem, silnik ciszej pracuje, na zimno nie kręci zbyt długo, a co do zużycia oleju to się nie wypowiem, bo jeszcze za wcześnie, ale jestem dobrej myśli. Także polecam, no chyba że silnik już zaorany, to nic mu nie pomoże:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania