Skocz do zawartości

auto terenowe do 15 tys.zł


Gość prezesik25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prezesik25

Witajcie!

 

Myślę w niedalekiej przyszłości zmianę auta na jakieś terenowe do 15 tys zł. Co polecicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie niekoniecznie

 

za tę kwotę kupisz ładną vitarę nawet po remoncie

może ładną fronterę a to auto nie do zdarcia

i kia sportage też fajne acz awaryjne bywa

Mi się marzy grand vitara ale ta kosztuje około 25

 

Te auta palą znośnie reszta to raczej paliożerne bydło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr.puniszman

z lesniczym jezdzilismy suzuki samuraj autko w teren super ale tylko w teren, bo jest mało wygodne...

 

A w jakim celu potrzebujesz auto terenowe jak mozna zapytac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezesik25, ja mam coś takiego:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12138043

 

Wiem, wiem, Kia - powiem tak : byłem naprawdę zaskoczony tym autem. wygodne, dobrze wyposażone: 4wd (przód dołączany + reduktor), 4*el szyby, el lustra, wspoma, abs, central, klimatronik, reg kolumna kierownicy. Mam 2,0 16V 129 KM + LPG. Demonem prędkości nie jest ale śmiga całkiem fajnie. Spalanie: 16 l LPG miasto - trasa 10-12 LPG. Butla dość mocno ogranicza mi bagażnik ale jest zupełnie wystarczający. Jeździłem z napędem 4*4 ostatnio po śniegu - idzie jak tramwaj po szynach. Nie blokowałem jeszcze mostów ale z relacji innych użytkowników można tym wyrywać drzewa.

 

Co do awaryjności to najsłabszym elementem są sprzęgiełka przedniego napędu (automaty), rozpadają sie a nowe sa strasznie drogie - około 1000 pln za sztukę w serwisie.

Ale jest na to sposób. Na alledrogo są sprzęgiełka manualne za 550-600 pln. Różnica polega na tym że musisz wysiąść z auta i ręcznie piasty załączyć+ lewarek w środku.

 

Za 15 tys mógłbyś mieć:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13311643

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13540528

 

były też wersje cabrio:

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=131708053&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=13200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&maxPrice=17501&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Cabrio&tabNumber=2

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego potrzebujesz terenówki,

generalnie jest kilka możliwości:

-ciąganie przyczep - tu wszystkie o odpowiedniej masie i mocy dobrze się sprawują,

 

-jazda turystyczna - praktycznie każde auto z napędem na 4 koła i prześwitem większym od osobówki, np. vitara, patrole, land rovery itd. wszystkie seryjnie dają radę w lekkim terenie, wybór zależy od kosztów utrzymania i wymagań odnośnie zachowania na czarnym

 

-jazda w cięższym terenie - tu jest jeszcze sprawa definicji ciężkiego terenu, dla jednych to trochę błota, a dla innych bagna po klamki, generalnie bardzo dobrze sprawują się tu samuraje i sj ze względu na swoją masę, wystarczy w sumie tylko włożyć odpowiednio ageresywne opony, vitary po odpowiednich przeróbkach też są bardzo dzielne, patrole...ale do cięższego terenu mogę z ręką na sercu powiedzieć, że 15tyś będzie mało, przeróbki zawieszenia są bardzo drogie i za te pieniądze w tej kategorii można nabyć chyba faktycznie tylko samuraja albo już zrobioną vitarę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Tak tylko pytam, może za rok dwa przyjdzie zmienić auto, a terenówki jeszcze nie miałem.

 

Miałem okazję cały dzień jeździć Nissanem Patrolem (chyba 3.0 Diesel) w Górach Sowich, no i wrażenia niezapomniane.- aby jeździć po takim terenie trzeba mieć zezwolenie od władz miasta, a takie mają m. in. organizatorzy takich turnusów - stronka www.tommi.pl - zapraszam.

Koszt całodziennej wyprawy na jedno auto to ok. 1000 zł. (ja oczywiście miałem sponsora :-D ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania