Skocz do zawartości
rrossa

Mitsubishi Colt - chyba zwarcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy: Mitsubishi Colt 1,5 benzyna, 2006 rok, wersja Sport, 5 drzwi (anglik).

Witam. Jak się okazuje miałem luźną jedną z klem przy akumulatorze i najprawdopodobniej wczoraj przy rozruchu silnika doszło w wyniku tego do zwarcia. Po przekluczeniu kluczyka w stacyjce i próbie uruchomienia zdaje się, że coś jakby strzeliło i auto "zgubiło" zupełnie prąd. Nie paliły się żadne kontrolki , po prostu zero prądu w całym aucie. Poniosłem maskę i poruszałem klemami, przy czym jedna z nich była bardzo luźna i brakowało przy niej śruby mocującej. Była po prostu tylko nałożona. Po tym zabiegu prąd powrócił i rozrusznik kręci normalnie, ale auto nie odpala. Załatwiłem wizytę mechanika, który sprawdził bezpieczniki i podpiął auto pod komputer. Poniżej diagnoza i przepraszam ale będzie to mój mało pewnie profesjonalny opis: - w wyniku awarii uszkodzony został jakiś moduł elektroniczny, przez co kluczyk nie komunikuje się z immobilajzerem, - z tego co pamiętam na komputerze diagnostycznym pojawia się (powraca) błąd B. Proponowane przez w/w mechanika rozwiązanie (naprawa): - wymiana kompletu: kluczyków, stacyjki, zegarów i jakiegoś modułu chyba współpracującego ze silnikiem, - wszystkie elementy mają koniecznie pochodzić z jednego auta, aby pasowały do siebie i wspomniany moduł ma posiadać te same numery, aby również uniknąć błędu i aby wszystko do siebie pasowało.

W zasadzie jak widać niemal wcale się na tym nie znam dlatego postanowiłem szukać pomocy tutaj.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie oraz podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym proponował poszukać w swojej okolicy elektryka samochodowego, niech on sprawdzi instalację, jest możliwość że jakiś kabel się upalił czy coś w ten sposób, może tak być że kupisz cały zestaw części a to nadal nie ruszy, możesz sam sprawdzić połączenia z naciskiem na masy przykręcone do karoserii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Grzes997 napisał:

Ja bym proponował poszukać w swojej okolicy elektryka samochodowego, niech on sprawdzi instalację, jest możliwość że jakiś kabel się upalił czy coś w ten sposób, może tak być że kupisz cały zestaw części a to nadal nie ruszy, możesz sam sprawdzić połączenia z naciskiem na masy przykręcone do karoserii. 

Dzięki za podpowiedź. Właśnie od wczoraj podjąłem działania w tym kierunku.

Jeszcze raz dziękuję za wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Grzes997 napisał:

Napisz po naprawie jak się to skończyło, będzie informacja na przyszłość

Postaram się jednak "walka" nadal trwa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
I cały czas NIC :(

Zapomniałem o tym dlatego piszę teraz. Na wyświetlaczu przy zegarach pojawiło się coś czego nie było wcześniej. Mam na myśli składający się w jakby kwadratów napis: "LLO" w pionie i do tego "TRIP A". Z tego co mi się wydaje nie było tego wcześniej. Dołączam foto.

attachThumb29525 

Czy ktoś się orientuje co oznacza to: "LLO"???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.06.2019 o 14:50, rrossa napisał:

Mam na myśli składający się w jakby kwadratów napis: "LLO" w pionie

W tym miejscu w zależności od modelu jest wyświetlany bieg na którym jedziesz na luzie powinien być napis N

W dniu 23.06.2019 o 14:50, rrossa napisał:

TRIP A

Trip A to jest licznik przebiegu np dzienny czy też od tankowania jak tam chcesz w twoim wypadku 1337 i ten licznik możesz kasować do zera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi