Skocz do zawartości

Jaką wersję Grande Punto kupić?


Gość richardter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość richardter

Witam, przymierzam się do kupna Grande Punto cena ~25 tyś. jaki rocznik powinienem dostać za tą cenę? 1.4 ze względu na spalanie, słyszałęm że wersja 1.4 95km jest bardzo dobra i ekonomiczna, GP ma być ekonomiczny dlatego wersja 77km pod tym względem kuleje?. Obecnie mam fabię 1.4 ale 8V... dlatego nie chcę popełnić kolejnego błędu że kupię starą konstrukcję, paliwożerną. Proszę o poradę na co zwracać uwagę przy kupnie, jak np.fabii uszczelka pod głowicą, tutaj? jaką wersję, wszystko co możecie mi pomóc będę dozgonnie wdzęczny. Autem będą jeździć 4-5 osób w sensie cała rodzina, często będą to odcinki autostradą a4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy koniecznie musi to być punto?

 

4-5 osób to szału nie będzie jeśli chodzi o komfort... :roll:

 

a nie lepiej jakieś na przykład nieduże kombi z 1,4 16v?

90-konna astraII mieści się w mieście w 8 litrach i to nie trzeba aż tak bardzo się starać, a przestrzeń ładunkowa ogromna i auto segment wyżej

nie mówię, że ma to byc astra, choć nie byłby to głupi wybór (salonówka z reguły, niewielki przebieg, igła i wysoki rocznik - 2005-2007) tu na przykład ładna jest w 5d http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9264716 a tu w kombiku http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9909584

 

no i uważam, że astra jest stanowczo tańsza w utrzymaniu niż punto - patrząc po cenach części zamiennych a szczególnie używanych (silniki, skrzynie, zawieszenia) i wydaje mi się nieco trwalsza od fiata jeśli chodzi o stosowane materiały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taką kasę kupisz spokojnie Astre G z silniczkiem 1.7 DTi. Ns trasie zxadowala sie 4.5 litra do 6.5 litra w miescie w zależności od nogi. Dbasz i amsz. Jeździłem takim dieslem i owiem szczerze ze naprawdę silniki ISUZU to dobra konstrukcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania