Skocz do zawartości

Zafira x18xe Gaśnie


Gość konrad509

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo dawno tu nie zaglądałem, ale nadszedł ten czas.

Zafira A 1.8 16v Gaśnie tak po prostu, Czasem po przejechaniu 50 metrów, a czasem po 50 kilometrach. Gdy zgaśnie odpalają wentylatory i przestaje się komunikować sterownik z czymkolwiek. Wystarczy że wyłączę zapłon na 30sec i mogę odpalić. sterownik regenerowany i nic to nie dało,kupiona używka również. A kiedyś przy okazji grubszej Roboty w innym aucie z tym samym silnikiem pożyczyłem cały zestaw działający 100 procent.

Masy i plusy na sterowniku raczej są wszystkie, mam je oznaczone taśmą i kilka razy sprawdzałem gdy zgasła. oscyloskop pokazuje że sygnały wału i wałka nie zanikają.

Jakieś pomysły? Propozycje? Stawiam skrzynkę piwa za pomoc :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na sterowniku podmienionym są te same objawy i osprzęt silnika sprawny to szukał bym przyczyny w samych kablach, co do czujnika wału i wałka rozrządu miałem podobny przypadek że samochód potrafił zgasnąć ale tylko po nagrzaniu, jak troszkę ostygł normalnie można było go odpalać, ale w czasie sprawdzania błędów było widoczne uszkodzenie czujnika wału

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kable od czego? plusy i masy na sterowniku są wszystkie, a przynajmniej są gdy pracuje, zgaśnie i nie chce odpalić. Jest może jakieś zabezpieczenie które wyłączy sterownik gdy mu coś nie pasuje?

Gdzie dzwonić instalacje, który czujnik łub moduł może robić takie cyrki? Bo w sumie to wyczerpałem wszystkie swoje pomysły :oops::-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U2103 zakłócenia na Lini CAN

C0256 usterka redukcji momentu obrotowego

U2105 CAN Bus brak komunikacji z ecm

I w zasadzie tyle. Czasem pojawia się błąd ciśnienia AC ale to raczej bez związku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania