Skocz do zawartości

Regeneracja sterownika pompy wtryskowej - Gdzie, co i jak ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy wysyłaliście do regeneracji sterownik pompy wtryskowej ?

 

- Jeśli tak to, do jakiego zakładu wysyłaliście - możecie jakiś polecić ?

 

- Drugie pytanie, czy taki sterownik po regeneracji długo Wam pracował, pracuje ?

 

Pytam, gdyż chciałbym zregenerować sam sterownik bez regeneracji pompy, gdyż mam 18 letnie auto, którego za 1500 zł nikt nie chce kupić, więc chciałbym naprawić go najmniejszym kosztem.

 

Znalazłem w internecie jeden zakład w Gliwicach i jeden zakład koło Sandomierza

 

Bardzo dziękuje za Wasze komentarze. Sterownik już wymontowałem i zastanawiam się gdzie wysłać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do PUH Omega - zobaczymy co z tego będzie. Ogólnie bardzo ciekawe mają filmiki na YT z dokładną instrukcją montażu, demontażu etc.

 

Wrzucam link, bo warto:

 

https://www.youtube.com/channel/UCsCG-Ocl5g9z_UdapgWuobg/videos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W takim razie czekamy na Twoją opinię czy regeneracja się udała, daj zaraz znać bo to pomoże również pozostałym Użytkownikom na forum, czekamy na Twoją odpowiedź :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja jak najbardziej się udała - chociaż koszt zwiększył się o 200 zł od zakładanej kwoty, gdyż doszła jeszcze wymiana czujnika obrotów pompy wtryskowej w sterowniku.

 

Po regeneracji (3 dni robocze z wysyłkami) i montażu oraz za pomocą plaka auto paliło. Chociaż tak jak wspominaliście do pełnego odpowietrzenia układu plaka troszkę poszło mimo, że pompę zalałem.

 

Auto odpala, chociaż mam wrażenie że mimo wszystko albo układ gdzieś się zapowietrza bo po dłuższym postoju (noc) musi dłużej zakręcić. Nie jest to odpalenie od strzała.

 

Czytałem na forach różne przyczyny

 

- cofające się paliwo,

- świece (chociaż przy tych temperaturach, które były)

- pompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania