Skocz do zawartości

Bierze olej - Renault Laguna II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Od dość dłuższego czasu moja Laguna zaczęła brać dość duże ilości oleju. Silnik 1.9 dci wersja 100 KM, 5 drzwiowa, kombi.

 

Fizycznie - nie ma żadnego wycieku, typu miska.

 

Silnik troszkę zasyfiony jest szczególnie miejsce turbiny, prawdopodobnie ona bierze. Byłem u mechanika, zawsze go dość dobrze ceniłem i cenie i mówi. Że troszkę turbo bierze oleju, ale jeszcze by jeździł.

 

Przeraża mnie to, bo średnio na 1500 km dolewam ok litr oleju. Ponieważ obecnie nie uśmiecha mi się wymiana turbinki (kwestie finansowe)

 

- czy można jakoś na szybko zaradzić coś ? Zauważyłem, że stosując olej Castrol Magnatec (złoty do turbo diesle 5W40) idzie oleju jakby ciut wolniej.

 

- zauważyłem, że najwięcej oleju najszybciej schodzi, gdy jest on pod kreską MAX na bagnecie, tzn ciśnienie jest większe, dlatego praktycznie zawszę jeżdżę na kresce MIN+50-100ml, choć to też uciążliwe bo włącza się SERW szczególnie na wzniesieniach.

 

Zdarzyło mi się w całej historii odkąd zaczął olej brać, ze raz turbina sam się odłączyła - po prostu auto ciągnęło jak muł, praktycznie minimalna reakcja na gaz.

 

Co byście radzili ? Z góry mówię że nie stać mnie na wywalenie 1500 zł na turbinke używkę, gdyż moja chodzi, słyszę charakterystyczny świst, jest dziura.

 

Słychać nawet przy ok 2500 tys obrotów jak się go przytrzyma (jadącego) jak wywala olej, tak jakby spod uszczelki, no charakterystyczny dzwięk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Moto131

A podczas odpalania na zimnym silniku zaczyna wydobywać się niebieskawy dymek z rury wydechowej ? Czy normalny ma kolorek ?

 

Objawy padającej turbinki to ostre nie przyjemnie metaliczne gwizdanie, spalanie oleju, ostre dymienie (chociaż to też może być objaw padających wtrysków) no i odczuwalny spadek mocy.

Najprościej podjechać do dobrego serwisu - tylko nie ASO bo tam Cię zgolą z kasy równo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania