Skocz do zawartości

Sprinter 2.2 CDi rzucił palenie...


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniek02

Cześć,

 

Pany ratunku ;)

 

Pacjent: Sprinter Bus - 2.2 CDI nie pali franca od wczoraj...

 

Przez mrozy po ok -18-19 palił prawie że od strzała, wczoraj rano coś zaświrował i kaplica...

 

aku naładowałem bo trochę słabo kręcił i nic, rozrusznik robiony był w listopadzie, kreci, kopci nie odpala, nie zapowietrzony, ropa kupowana na sprawdzonej stacji, filtr paliwa ma jakieś 1,5 tysia km początkiem roku wymiana była... żadnych błędów nic... w piątek ok 16:00 wróciłem z roboty, wstawiłem do garażu i było ok... sobota z rana kaplica... coś przychodzi Wam do głowy ??? bo mi pomysłów brak:/

 

przekopałem:

- układ paliwowy

- świece czy grzeja itp

- układ elektryczny tzn bezpieczniki, przekaźniki, czujnik temp ten co daje sygnał do kompa

- rozrusznik kreci, z wydechu leci dymek a nie łapie nawet.... WTF ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Wróciłem z garazu... poczytałem na innych forach o wtryskach, o tym że jak mało paliwa, ropy w filtrze to beda cuda... itp. itd... u mnie niby OK... dalej nie pali... na PLACK niby coś tam łapie ale nie odpala...

 

zaraz popatrze to ma jakies klapy w kolektorze do gaszenia ???

 

 

Po obiedzie ide jeszcze raz... aku ładuje się właśnie, dobrze że kangoo na chodzie ;)

 

Na Plaka niby coś tam łapał... ale nie do końca :-x

 

jakiś immo błedem sieje ??? chociaż nic nie wyświetla, bo jak kiedyś próbowałem odpalić kluczykiem bez immmo (dorobiony drugi tylko żeby w razie W drzwi otworzyć) to od razu był ERROR :-|

 

Kolega ma podjechać po 15:00 tez BUS em to spróbujemy na "zaciąg"

 

[ Dodano: 2018-03-04, 19:03 ]

po bojach, trudach i kombinacjach....

 

szlak wie co podziałało i co mu było ale pali póki co... zobaczymy rano... na zaciąg odpalił... w sumie szybko po paru metrach... ale chodził strasznie nierówno... dymił... ale pochodził chwile i ok...

 

zagrzał się zgasiłem... i od strzała... moc jest bo jeździłem nim ok 10 km

 

odczekałem ok 2-3 godziny i w temp -5 u mnie znowu odpalił od strzała ale znowu trochę nim telepało na wolnych... do d*py ropa??? rano zobaczę i najwyżej podjadę dotankuje do pełna na innej stacji i wleje ten specyfik z STP do czyszczenia wtrysków...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

cos z elektryka u mnie nie teges... :-x

 

dziś rano znowu aku prawie padnięty.... podpięty prostownik, szybkie ładowanie.... i dupa nie pali...

ale cały myk jest tu... :-o

że jak zapale światła postojowe... to cyk i pali ?? :evil::-o

 

Parafina parafiną.. faktycznie jakiś syf musiałem zatankować chyba bo jak odpali to kopci i śmierdzi "inaczej" ;)

kurde jutro próbuje gdzieś do elektryka sie dopchać bo nie kumam, o co kaman... na innych forach czytałem ze nie można zgasić auta jak żarówki zrobią w tylnej lampie zworę.. itp, ze kierunki.. ze stacyjka... ale u mnie tylko dopala jak sa włączone pozycje/ mijania... :evil::shock: jak odpali to można zgasić światła i jest ok.... ale zgasisz i juz nie odpali dopóki nie włączysz postojówek... WTF ???

 

[ Dodano: 2018-03-07, 18:00 ]

Jest diagnoza... wiązka pod deska.... zwarcie, poklejone kable... generalnie do "wypierdzielenia" ...

 

Dziwne ze żaden bezpiecznik nie wywalił... :-x:-x:-x

 

[ Dodano: 2018-03-11, 05:42 ]

UP UP

 

Wiazka pod decha zreanimowana, było podobno kilka "patentów" które dowodziły że "nasi tu byli"

 

Sprinter miał chyba kiedyś alarm... i coś w rodzaju "pstryczka" odcinającego pompę i chyba gdzieś tu się przewody potopiły.... dobrze ze auto się nie zjarało... teraz po stacyjce prawie wszystko jest, włącznie z radiem ;)

 

elektryk ogarnął nowe przewody, przy okazji zreanimował alternator... pali jak ta lala :twisted:

 

Koszt 580 pln...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania