Skocz do zawartości

Klimatyzacja opel astra 1.2


Gość Kasia27

Rekomendowane odpowiedzi

Klimatyzacja została nabita w zeszłym tygodniu wczoraj podczas jazdy na autostradzie bez użycia klimatyzacji wystrzelila cala klima śruba zgubiona zawór otwarty . Dziś byłam u mechanika(innego ) mówiąc o całej sytuacji podjął się nabicia klimy ponownie,ponieważ po sprawdzeniu szczelnosci wszystko było ok . Mechanik stwierdził że wina leży po stronie wentylatora który za późno się włącza i ciśnienie to spowodowało . Powiadomił mnie że nie wie jeszcze dokładnie co będzie musiał wymienić w tym wentylatorze i jaki będzie tego koszt . Chciałbym się poradzić gdyż jestem kobietą i się na tym nie znam oraz nie chce żeby naciągnął mnie na niepotrzebne koszty a usterka nadal pozostanie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teraz pewien ale w układzie klimatyzacji jest czujnik ciśnienia który nie pozwala włączyć klimatyzacji jak jest za niskie ciśnienie ale on może też działać w druga stronę czyli jak ciśnienie jest zbyt wysokie to wyłącza klimatyzację. Co do wentylatora, jeśli on się kręci to jest ok może być sam problem w sterowaniu wentylatorem a sterownik jest za zderzakiem po lewej stronie gdzie woda to normalny efekt ale mogła się dostać do sterownika i jest problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogło stać się to przy wyłączonej klimatyzacji ?

 

Nie, klimatyzacja jak jest wyłączona to nic z nią się nie dzieje, ciśnienie rośnie dopiero jak ja włączysz, może tez być zapchany osuszacz w układzie klimatyzacji ale to mechanik widzi na manometrach podczas nabijania klimatyzacji czynnikiem, chyba że posiada sprzęt do nabijania ale niema odpowiedniej wiedzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania