Skocz do zawartości

[opel astra G] kontrolka serwisu, bład przepustnicy


Gość Pedro.84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy, ale nie będę ukrywał, że przybywam z prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Jakiś czas temu zaczęła się pojawiać kontrolka serwisu. Auto wtedy stawało się bardzo mułowate, maksymalne obroty 2500 i prędkość do 20km/h. Wystarczyło wyłączyć, odczekać chwilę i spróbować znowu.

 

Pojechałem z tym do mechanika. Po podpięciu komputera zdiagnozował przekaźnik pompy paliwa i przepustnicę. Wymiana przekaźnika nic nie dała. Nowa przepustnica to koszt około 1600zł. Kupiłem używkę na alledrogo, wyczyściłem porządnie, zamontowałem i znowu przez dwa dni było ok. Od dwóch tygodni stan jest permanentny.

 

Wykręciłem sterownik silnika. W środku zauważyłem, że jedna część (biały transformatorek) jest zupełnie luźna. Przylutowałem ją z powrotem. Po podłączeniu sterownika błąd zniknął. Ucieszony wróciłem do domu się umyć, żeby wziąć Astrę na "spacer". Gdy wróciłem, błąd znowu tam był.

 

Pytania:

- czy ktoś wie co może mu dolegać?

- z przepustnicy wychodzą cztery szlauchy. Dwa to przelot płynu chłodniczego. Zastanawia mnie po co są pozostałe dwa. Jeden z nich idzie to silnika (górna część), drugi do jakiegoś czujnika po lewej stronie (patrząc od strony otwartej maski)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy usterka występuje ciągle czy tylko jak silnik się rozgrzeje, w tych modelach oraz 1,6 nieumiejscowienie sterownika silnika praktycznie gwarantuje usterki z ECU, skoro po przylutowaniu elementu w sterowniku błąd znikną a po chwili się pojawiło jest szansa ze tych luźnych elementów możne być więcej, ale tego gołym okiem nie zoabczysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania