Skocz do zawartości

X12SZ Wentylator chłodnicy -nie włącza się


Gość mimi1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z wentylatorem chłodnicy.

 

W styczniu miałem problem z termostatem i został on wymieniony, a przy okazji także wyszło że czujnik wentylatora także jest uszkodzony, został wymieniony on na CALORSTAT by Vernet - TS1958. W sumie do ostatniego weekendu temperatura silnika była w porządku, jednak gdy było ciepło i stanąłem w korku to temperatura przekroczyła o jedną kreskę ponad 100 stopni a wentylator się nie włączył. Po powrocie sprawdziłem czy to wina czujnika (mostkując kostkę od czujnika) i wentylator zakręcił. Dziś wymieniłem czujnik na FAE. - 37280. przed podpięciem kostki do nowego czujnika sprawdziłem jeszcze raz ją mostkując i było wszystko w porządku. Zagrzałem auto, temperatura przekroczyła troszkę ponad 100 stopni było słychać że płyn się gotuje, a ze zbiorniczka płynu parowało (na dworze było około 7 stopni). Czy możliwe że trafiłem na dwa uszkodzone czujniki ? Czy może wentylator włącza się przy wyższej temperaturze, mimo że na obu czujnikach temperatura załączenia to 100 stopni ? Być może jest jakiś czujnik z niższym punktem załączenia wentylatora ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania w Corsie b takie są, o ile pamiętam miedzy wskazaniem 100 a czerwoną kreską są dosyć dalekie więc nie przejmuj się, możesz to nawet sprawdzić grzejąc silnik aż dojdzie do czerwonej kreski ale pewnie to nie nastąpi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, dziś problem został rozwiązany, winny był korek, który nie trzymał ciśnienia w układzie, przez co przy 100 stopniach płyn wrzał i wyciekał przez korek, teraz spokojnie przechodzi ponad 100 stopni i nic się nie dzieje a na kresce za 100 załącza się wentylator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania