Skocz do zawartości

Auto 4 x 4 do 15 tyś.


Gość Kubus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam samochodu 4x4. Budżet niestety nie jest wielki bo raptem ok. 14 - 15 tyś (plus pakiet startowy). Auto ma być dla starszej osoby tylko do normalnego użytkowania, żaden ciężki teren, las, topienie ale niestety musi ogarnąć w miarę możliwości jeden temat czyli kiepski tzn. stromy wyjazd z domu – szczególnie w zimie. Na zdjęciu podjazd do pokonania (zdjęcie kiepskie bo robione telefonem: 642ac306e8485fb9med.jpg

Warunkiem koniecznym jest też auto czterodrzwiowe, manualna skrzynia biegów i zapewniające jako taki komfort oraz najlepiej gdyby była to benzyna współpracująca w miarę dobrze z LPG. Póki co wstępnie pod uwagę biorę Hondę CRV I lub II generacji, Suzuki Grand Vitara, Kia Sportage i Kia sorento. Na razie wstępnie rozeznałem temat Hondy CRV. Auto się podoba i do kupienia w założonym budżecie, opinie są raczej pozytywne ale nie jestem na 100% przekonany do tego załączanego automatycznie napędu na tylną oś – czy sprawdzi się w zimie. W suzuki napęd dołączany ręcznie i reduktor ale wszyscy straszą galopującą rdzą. Temat Kia dopiero zaczynam rozpoznawać. W związku z powyższym proszę może o jakieś sugestie na czym się skupić ewentualnie jeszcze jakie samochody wziąć pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forestera też brałem pod uwagę tylko boję się o koszty późniejszego utrzymania. Z tego co poczytałem na forach to części trochę drogo wychodzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Kia Sorento I w sumie już 7 rok - mega zadowolony jestem i naprawdę namawiam :) ma oczywiście jakieś swoje wady, ale które auto ich nie ma.

 

Na trasy nie jest wygodne, ale po mieście i takie wzniesienia jak na foto jak najbardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość TwojeOleje

Jeżeli ma być to auto 4x4 to równie dobrze możesz szukać Audi A4 b6 z napędem quattro, gdzie takie górki jak powyżej nie są żadna przeszkodą dla tego auta, potem nie będzie też problemu z jego odsprzedażą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Kia Sorento daje radę tylko myślę o całkiem nowej z salonu tylko szkoda, że mają słaby wybór silników tyko diesle żadnych benzyn, ja już więcej nie chce diesla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że po udanym debiucie Kia Sorento I na świecie, ceny tego modelu nieco wzrosły. Nie wiem, czy dobrze pamiętam ale Sorento I była stosunkowo tanią odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, dzięki czemu zyskała na popularności. Ten fakt, koreański producent wykorzystał dopasowując ceny do konkurencji z wyższej półki.

 

Nie wiem, czy dziś bym kupił nowego sorento z salony - zbyt drogi chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania