Skocz do zawartości

Auto 4 x 4 do 15 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam samochodu 4x4. Budżet niestety nie jest wielki bo raptem ok. 14 - 15 tyś (plus pakiet startowy). Auto ma być dla starszej osoby tylko do normalnego użytkowania, żaden ciężki teren, las, topienie ale niestety musi ogarnąć w miarę możliwości jeden temat czyli kiepski tzn. stromy wyjazd z domu – szczególnie w zimie. Na zdjęciu podjazd do pokonania (zdjęcie kiepskie bo robione telefonem: 642ac306e8485fb9med.jpg

Warunkiem koniecznym jest też auto czterodrzwiowe, manualna skrzynia biegów i zapewniające jako taki komfort oraz najlepiej gdyby była to benzyna współpracująca w miarę dobrze z LPG. Póki co wstępnie pod uwagę biorę Hondę CRV I lub II generacji, Suzuki Grand Vitara, Kia Sportage i Kia sorento. Na razie wstępnie rozeznałem temat Hondy CRV. Auto się podoba i do kupienia w założonym budżecie, opinie są raczej pozytywne ale nie jestem na 100% przekonany do tego załączanego automatycznie napędu na tylną oś – czy sprawdzi się w zimie. W suzuki napęd dołączany ręcznie i reduktor ale wszyscy straszą galopującą rdzą. Temat Kia dopiero zaczynam rozpoznawać. W związku z powyższym proszę może o jakieś sugestie na czym się skupić ewentualnie jeszcze jakie samochody wziąć pod uwagę.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Mam wrażenie, że po udanym debiucie Kia Sorento I na świecie, ceny tego modelu nieco wzrosły. Nie wiem, czy dobrze pamiętam ale Sorento I była stosunkowo tanią odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, dzięki czemu zyskała na popularności. Ten fakt, koreański producent wykorzystał dopasowując ceny do konkurencji z wyższej półki.

Nie wiem, czy dziś bym kupił nowego sorento z salony - zbyt drogi chyba

Odnośnik do odpowiedzi