Skocz do zawartości

Zbyt wysokie obroty w astra g


Gość Matik98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam astre g 1.6 16v kod silnika x16xel rodzaj paliwa benzyna gaz. Mam problem tego typu ze moje auto ma problem z obrotami taki ze na biegu jalowym czasem jest dobrze i rowno pracuje czyli okolo 850 obr/min a czasem zafaluje i spadnie do 600 i spowrotem do 850 i tak kilka razy. Natomiast podczas jazdy na piatym biegu przy 110 km/h obrotomierz pokazuje mi juz jakies 3100 obr/min a predkosc maksymalna to jakies 150 km/h i dalej sie dlawi i nie chce jechac. Mysle ze to sterownik silnika bo slyszalem ze sa uczulone na przegrzanie silnika a mi sie raz juz zagotowal silnik poniewaz nie wiedzialem ze termostat jest popsuty. Ogolnie to tez auto nie ma mocy i reakcji na pedal gazu, patrzylem kompem i wyskakuja mi rozne bledy takie jak blad zaworu egr, cos z klimatyzacja i kilkabinnych czujnikow. Kasowalem bledy ale dalej sie pokazuja. Co najlepsze to wymienilem egr i sprawdzilem czy jest wgl plus i masa w kostce i powinien dzialac a jest tak ze raz dziala a raz nie i sie check engine zapala. Prosze o pomoc bo juz nwm o co chodzi w tym aucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chaotycznie podchodzisz do naprawy, a całą wine najprawdopodobniej dał bym na źle wyregulowana instalacje LPG. Proponował bym pojeździć przez jakiś czas na samej benzynie, odczytać błędy i je skasować, dalej jeździć na benzynie i ponownie odczytać błędy, elementy uszkodzone wskazane błędami można zmierzyć czy są ok, jak już się z tym uporasz to potem zabrać się za prawidłowa regulacje LPG.

Jeśli masz możliwość podpiąć się do sterownika gazu to tam możesz sprawdzić jak wygląda mapa paliwowa i ocenić czy jest wyregulowana za bogato czy za biednie a to jest bardzo ważne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania