Skocz do zawartości

Pierwszy samochód do ~10tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Otóż posiadam prawo jazdy od mniej / więcej maja 2015 roku i od tamtego momentu do dnia dzisiejszego jeżdżę rodzinnym Volvo V50 2.0D 2005r (Kombi). Niestety, ale zaczynają się problemy z jego dostępnością i trzeba myśleć nad własnym autkiem.

Poszukuję samochodu, który będzie:

a) wygodne (mam 2m wzrostu i nie chciałbym się w nim "kisić"),

B) tani w eksploatacji (tanie części, spalanie oraz inne opłaty),

c) miało przyjemne dla oka wnętrze (żeby nie było to kanciaste średniowiecze)*.

*- wygląd zewnętrzny raczej mało mnie obchodzi, wyżej stawiam komfort jazdy.

Samochód ma służyć głównie jako wozidełko do pracy / na studia, więc dziennie będę robił <80 km.

Miałem parę typów (głównie kompakty), ale zostały odrzucone na pewnym forum głównie ze względu na mój wzrost. Na tym samym forum zaproponowano mi:

Citroen C5 I

Honda Accord VI

Sporo czytałem na temat C5 i muszę przyznać, że mi bardzo odpowiada, jednakże nie mam pojęcia czy pod względem punktu B) będzie odpowiedni.

Propozycje prosiłbym podawać dokładnie razem z jednostką napędową.

PS. Jestem z Lubelskiego, jeżeli ma to znaczenie.

Z góry Dziękuję za pomoc.[/b]

Odnośnik do odpowiedzi

Francuskie są dobre dziwki i wino - auta co najwyżej ładne... to primo.

Sekundo - nie sztuka kupić, sztuka utrzymać.

Proponowałbym bardziej niemieckie wytwory motoryzacyjne z racji doskonałego zaplecza części (szczególnie zamienników) i ich niskich cen, oraz powszechności serwisów niemieckich marek.

Odnośnik do odpowiedzi

podpinam się pod temat, bo też rozglądam się za tanim w użytkowaniu samochodem. jestem uziemiony z wynajmowanym w xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx samochodem, ale ile można wynajmować

ArKos możesz co nie co więcej o francuzach? skąd taki niepochlebny komentarz o żabojadowych maszynach?

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie mam na oku dwa modele:

Corolla E12

Fiesta mk6

Fiestą już jeździłem i mieszczę się w niej cały i nawet mi się podoba, aczkolwiek jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia. W najbliższym czasie spróbuję znaleźć kogoś, kto by miał Corollę aby ją sprawdzić.

Odnośnik do odpowiedzi