Skocz do zawartości

uszczelka glowicy ?


Gość kasik1120

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasik1120

Dobrywieczor :)

krotko i na temat..

Zakupilam samochod , po 20 min jazdy zaswiecila sie kontrolka engine check

pojechalam do mechanika , podpiol samochod po komuter stwierdzil ze wykazuje sonde lambda przednia (?)

po czym odkrecil korek i pokazal mi karmelowa maz stwierdzajac ze uszczelka do wymiany ( koszt ok 300f o.O )

Poczytalam troche o objawach jakie moze wydawac ta usterka i moj samochod nie okazuje zadnych objawow opisanych w artyklulach - oprocz tej mazi

Nie wiem ile samochod stal niejezdzac nigdzie

Pan wykasowal kod po czym rano kontrolka znow sie zaswiecila

Jutro ide zasiegnac drugiej opini lecz mieszkajac w uk nie mam nikogo zaufanego :(

 

dodaje zdjecia moze cos wywnioskujecie

 

 

 

 

R0jrtk.jpg0GLmdA.jpgx27BiN.jpg

lHZNTJ.jpg

 

dodam ze na samochodach sie nie znam :/ wiec zrobilam zdjecia tego o czym mowiono w internecie

 

dziekuje i przepraszam za zawracanie glow :)

 

[ Dodano: 2017-02-06, 18:59 ]

kompletnie nie znam sie na samochodach :P dlatego szukam kogos kto ma o tym jakies pojecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasik1120

Dziekuje za odpowiedz ... dam znac co powiedzial kolejny mechanik

 

[ Dodano: 2017-02-07, 14:22 ]

Maź jest efektem niedogrzania silnika - albo jeździ krótkie odcinki albo termostat otwarty ma. Przy uszczelce głowicy może być maź, ale MUSZĄ być dodatkowe symptomy.

Zmienić mechanika.

 

[ Dodano: 2017-02-07, 14:21 ]

wlasnie wrocilam od nowego mechanika ktory tym razem po kolei mi wszytsko tlumaczyl i pokazal co wykazal komputer ( nawet wiezac ze nie wiem o co chodzi :P )

 

na komputarze pokazalo 2 sondy lambda plus cos jeszcze z kodem ( niestety nie pamietam kodu ) Mechanik wytlumaczyl mi ze podejrewa iz tylnia lambda jest tylko do wymiany a przednia wykazalo przez ta tylnia .. za wysoka emisja co2 ... jezdzic moge, auto mi nie stanie w polowie drogi :)

 

bedzie dzwonil z wycena i czy chce to naprwic :)

 

pyt brzmi czy ja musze to naprawiac na juz ? zapomnialam o to zapytac :P

 

dodal tez ze to nic bardzo powaznego , tylko jak juz to samochod nie przejdzie mi przegladu

przeglad mam za rok dopiero

 

[ Dodano: 2017-02-13, 17:31 ]

Tylna lambda wymieniona po 5km kontrolka znow sie swieci ... Juz sama nie wiem czy jest sens wymieniac przednia i placic prawie 2 razy tyle co tylna ... Czy szukać innych przyczyn ☹

 

[ Dodano: 2017-02-13, 17:32 ]

Tylna lambda wymieniona po 5km kontrolka znow sie swieci ... Juz sama nie wiem czy jest sens wymieniac przednia i placic prawie 2 razy tyle co tylna ... Czy szukać innych przyczyn ☹

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania