Skocz do zawartości

Samoistne kasowanie się licznika przebiegu


Gość viking81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

- pojazd Toyota RAV4 2.0 benzynka 1998r. przebieg do niedawna teoretycznie ok 180000km

- problem: Dokładnie 1 stycznia 2017 po dwóch dniach postoju na lekkim mroziku wsiadłem do autka przekręciłem kluczyk, zapaliło bez problemu. W trakcie jazdy zauważyłem, że licznik przebiegu dziennego wskazuje 0. Nacisnąłem przycisk kasowania przebiegu i przełączyłem widok na licznik łącznego przebiegu i ku mojemu zdziwieniu on również pokazywał 0. Sytuacja obecnie wygląda następująco: Wsiadam do auta, przekręcam kluczyk bez odpalania, tak żeby tylko kontrolki się zapaliły i stan licznika wskazuje 0. Ruszam, licznik się "kręci" pokazuje przejechane km i po zatrzymaniu, wyłączeniu silnika i ponownym przekręceniu kluczyka stan liczników wynosi 0. Tak więc na chwilę obecną mam autko z 1998r z zerowym przebiegiem...ktoś chętny na nówkę sztukę ;-). A tak poważnie co może być przyczyną? Wyczytałem w necie,że u niektórych osób był to zwiastun padającego aku ale jeżdżę tak krótkie dystanse od 4 dni i raczej by już musiał paść aku gdyby to była jego wina...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akumulator to raczej nie wygląda ale stawiał bym na zimne luty w samym liczniku, jak masz czym to ogrzej sam licznik np suszarką i potem jazdę próbna trzeba zrobić jak będzie skazywał to wina jest w samym liczniku, który by trzeba zdemontować i oddać do dobrego elektronika na przelutowanie płyty licznika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wygląda że eeprom (czyli pamięć nieulotna) w zegarach zdechł.

akumulator nie powinien mieć na kasowanie się przebiegu żadnego wpływu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania