Skocz do zawartości

astra II wymiana nagrzewnicy...


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pany i Panie ;) Ratujcie :)

 

Otóż, Pacjent Astra II - lejacy sie płyn z nagrzewnicy - oddane do "mechaniora" - przez 3 tyg robił robił aż w końcu wczoraj telefon do właściciela że gotowe itp itd.

 

Koszt 400 robocizna + 240 nagrzewnica.

 

ALE :) astra wyposażona w "klimatronik" czy jak by to nazwał tzn elektroniczny panel stresujący ;)

 

taki:

79f5e66ea1c7ecf0med.jpg

 

Astra nie grzeje, dzisiaj podjechał do mnie bo mechanik "nieuchwytny" i myślałem ze się zapowietrzył... ale nie, silnik chodził, wiatraki się włączyły, jeszcze waż za termostatem naciskałem itp itd... a w środku jak zimno tak zimno, tylko co dziwne dwa węże idące do nagrzewnicy także zimne...

 

Jak włączy się klimę i węże idące do nagrzewnicy robią się ciepłe... :shock::shock: ale dalej zimne z nawiewów leci

Co dziwne poniżej fotki czy te dwa króćce to już nagrzewnica co wychodzą z komory silnika ??? czy do nagrzewnicy ida jakoś jeszcze łączenia tzn ze zostawił te stare a nagrzewnice jakoś podłączył (o ile ja wymienił bo wydaje mi sie ze tylko ja "skleił")

 

mógł coś w tym panelu sterującym namieszać ze na +28 st nie puszcza ciepłego ???

 

76cc79e2370b16d4med.jpg

 

 

Astra G 2004 r 1.4 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

wersja z ręczną klimą ma zawór na wejściu do nagrzewnicy w środku auta który często pada = brak grzania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Szymon napisał są wersje z elektrozaworem i beż, możesz sprawdzić czy mechanik podłączył kable do elektrozaworu lub podjechać do mechanika by usunął usterkę w ramach gwarancji bo przed naprawą grzał ale ciekł teraz nie cieknie i nie grzeje.

Rurki łączące się z wężami to nie są rurki z nagrzewnicy tam se jeszcze takie rurki łączące węże z elektrozaworem który tak wygląda

8730585100_1384294854.jpg

 

a tu film jak się dobrać do nagrzewnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

podejrzewam ze mechanik wymienił ci oringi na lornetce która jest na zdjeciu co Grzes997 wstawił tak jak Grzes997 napisał zdejmij osłone z prawej strony od pasażera i tam bedzie widać czy kostka jest wpieta do lornetki

 

[ Dodano: 2017-01-05, 12:05 ]

dodam ze tam najcześciej na tych oringach na lornetce cieknie . jeszcze jedno pytanie jak stwierdziłeś ze to nagrzewnica cieknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie moje auto :D wczoraj znajomy podjechał i chciał żebym "kuknoł" :) jutro z racji wolnego obczaję co i jak :) dam znać ;)

 

[ Dodano: 2017-01-06, 10:41 ]

dzisiaj troche pizgawi*a, koza w garażu ""czerwona" a temp wewnątrz tylko 8 st :(

 

ale do meritum, wtyka wpieta, ale dalej zimno, co ciekawe jak właczy klime to weze idace z magistrali i wchodzace w sciane grodziowa robia sie cieple ?? :roll::roll::roll: a jak ogrzewanie to ni ch*ja zimne :( ten panel sterujacy jak sie wyciaga ???

 

Sory za błedy ale pisze z fona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

witam jeżeli weże po załączeniu klimy robią sie ciepłe to znaczy że ten elektrozawór jest sprawny bo on zamyka obieg jak włączysz klime żeby ciepły płyn nie dostawał sie do nagrzewnicy musisz szukać w panelu sterowania moze tam coś jest nie zapiete . a jak włączysz ogrzewanie bez klimy to też weże są gorace?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sa te pokretła.... lewym krecac w lewo skrecasz temp i od chyba 18st słychac jak spreżarka sie załacza i wtedy weze robia sie ciepłe, krecac w prawo powyżej 18st sprzarka wyłacza sie i weze po chwili chlodne.... szlak mnie trafia, pewnie jakaś pierdoła...

 

sory za pisownie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

mnie tu podpada na to że nagrzewnica jest zapchana czy czasem mechanik nie wsypał czegoś do układu chłodzenia i jej nie zapchał ? można by sprawdzić czy jest drożna odłączajac obydwa węże w komorze silnika i podłączenie węża z bieżącą woda do jednego z nich ja bynajmniej rak robiłem już w dwóch autach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddaje sie .... :D astra wykończyła mnie :D

dzisiaj rzuciła palenie.... -10 aku zdechł.... jutro właściciel ja zabiera do innego mechaniora, ma to ogarnąć i wystawi fakturę na tego "magika" który niby ją naprawił :D

Jak będę wiedział co i jak to dam znać, narazie idę naładować aku :-|

 

[ Dodano: 2017-01-12, 21:00 ]

i diagnoza padła....

 

w drodze do mechanika a nie magika ;) padła UPG.... węże zrobiły się twarde, a ze zbiorniczka zaczęło wywalać płyn... i już wiem teraz dlaczego nie bylo ogrzewania :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania