Skocz do zawartości
longin1983

Jakie auto w ocynku do 6tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam drugiego auta i chciałbym żeby było w ocynku. Nie przerażają mnie naprawy mechaniczne, ale mam już dość rudej. Najlepiej w benzynka bez gazu nie mniejsza jak astra g. Zastanawiam sie nad zakupem Cytryny c5 pierwszej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo francuskie są dobre dziwki i wino, a samochody co najwyżej ładne... Psują się rzeczy, które są nie do zepsucia w niemcu czy japończyku. Dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę zakładał nowego tematu bo tej jest podobny do tego, który musiałbym założyć. Co polecacie kupić do 5 tyś - najlepiej Pb+LPG. Wiem, że za te pieniądze nie będzie szału ale zależy mi na aucie które przede wszystkim nie będzie rdzewiało :). Do francuzów nie jestem przekonany - bo jakoś nie ufam tym samochodom, w karierze mechanika kilka spotkałem i nieprzypadły mi do gustu. Zastanawiałem się na d VAG-em jakimś najlepiej 1.8, może nie koniecznie coś na wielowahaczu ale zwykłe toledo ? Podobno tanie w utrzymaniu są fiaty - do 5 tyś punto 2 da się kupić ale czy warto? Ewentualnie jak tutaj Admin pisał Audi 80 które jest nie do zdarcia.

Co wy o tym sądzicie - co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z opla to już wolałbym 1.8 16V, bez żadnych zmiennych faz, tylko niestety budżet ograniczony, 5 tyś to trochę mało. Poza tym z tego co słyszałem to ople lubią łykać olej - podobno, nie ma reguły na to jedne biorą inne nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli szukasz auta w ocynku to zdecydowanie Citroen i wybór C5 U generacji to bardzo dobry pomysł, o ile znajdziesz zadbany egzemplarz w tym budżecie, może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W C5 należy obawiać się jedynie hydrozawieszenia bo ewentualne koszty jego naprawy mogą być wysokie, poza tym auto ciekawe i bardzo komfortowe, z innych ciekawych propozycji może Peugeot 406.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To też ciekawa opcja, ale pytanie czy za 6k można dostać Laugne II w dobrym stanie? Bo moim zdaniem budżet jest nieco za mały... Daj znać jak sprawuje się autko, jesteśmy ciekawi Twojej opinii :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Regulator napięcia,tuleje tylnej belki,amortyzatory i sprężyny i parę drobnych części zawieszenia, a tak to bezproblemowo.

Zmieniłem na vectre C po lifcie,a lagune dałem teściowej bo szkoda było sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi