Skocz do zawartości

wysprzęglik hydrauliczny corsa c


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

Poradźcie mi

 

Założyłem nowy wyprzęglik sprzęgła LUKa do CC. wszystko zmontowane lecz jeszcze nie odpowietrzone bo skrzyni nie było.

 

Niestety nie wiedziałem że nie wolno naciskać go ręką. Wiedziałem że przed montażem, nie wolno, ale że po już nie. Mój błąd przyznaję.

 

Pytanie jak sprawdzić czy nie jest uszkodzony? głupio montować skrzynię na zły wysprzęglik.

 

Możecie coś doradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontowałeś wysprzęglik, skoro jest on przykręcany do skrzyni?

Druga rzecz: żeby odpowietrzyć, to trzeba pompować sprzęgłem. Jeśli jest założona skrzynia, to wysprzęglik jest ściśnięty przez słoneczko docisku. A tu?

Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić.

Skoro jakimś cudem odpowietrzyłeś wysprzęglik, a robiłeś to bez skrzyni, to kup od razu drugi... Obawiam się, że uszczelnienia w wysprzęgliku mogą długo nie pociągnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no oczywiście że skrzynia była zdjęta. to był skrót myślowy, a chodziło że nie odpowietrzałem bo nie było spięte razem i nie było jak pompować sprzęgłem.

A po skręceniu do skrzyni wysprzęglika nacisnąłem go aby spróbować go napełnić płynem.

 

Tak się zastanawiam, ręcznie ścisnąć nie można, to jaka to różnica jak słoneczko go wciska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysprzęglik nie ma oporu stawianego przez docisk i dostanie ciśnienia, to może potem się rozszczelnić. To taki jakby tłoczek, który wewnątrz ma uszczelnienie (zwykłe oringi) a wsadzony jest i zabezpieczony blaszanym pierścieniem z kilkoma zagnieceniami na obwodzie. Po prostu coś na styl rozdęcia następuje.

Jak potem docisk stawia opór (a stawia ogromny) to ciśnienie w wysprzęgliku swoje zrobi i zacznie ciec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda ze pytam po tym jak zmontowalem i chyba trochę późno na to.

czy śruby mocujące wysprzeglik do skrzyni pokrywa sie klejem do gwintów?

Ja tego nie zrobiłem i nie wiem czy tak zostawic czy moge poluzowac dac te klej? Boje sie o oringa który tam jest czy jak poluzuje to nie bedzie puszczał olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania