Skocz do zawartości

Opony Yokohama


Gość Zordo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu opon na zimę, znalazłem ciekawą ofertę opon Yokohama W drive V905. Cena nie jest wysoka i widziałem, że w testach też nieźle wypadają. Jeździł ktoś na tych oponach ? ciekawi mnie jak sobie radzą te opony w naszych warunkach i czy warto je kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla naszych rodzimych produktów, ale gdzie Dębica a gdzie Yokohama. Parametry wcale nie są podobne, a różnicę w jeździe będzie bardzo odczuwalna. Porównujemy przecież opony premium i budżetowe. Inna jest konstrukcja bieżnika, inna mieszanka użyta do produkcji, inaczej zachowują się na drodze. Jeśli chodzi o jazdę to V905 nie miałem okazji testować, ale jeździłem wcześniej na Geolanderach z tej firmy. W porównaniu z dębicą to jest przepaść, zwłaszcza jak się wjedzie na śnieg, lód albo błoto pośniegowe. Bo na suchej szosie to każde dobre. Różnicę się czuje przy cięższych warunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do Dębicy się troszkę zraziłem. Miałem je w poprzednim sezonie, na pierwszy rzut oka opony były ok ale strasznie coś hałasowało w aucie, wszystko wskazywało na łożyska które zostały wymienione i nic nie pomogło. Okazało się, że to wina opon strasznie hałasowały. Dlatego teraz chciałem wypróbować coś innego i w dobrej cenie można kupić nowe Yokohamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz rozmiar tych opon i do jakiego auta, ale wpisałem taki jak mi odpowiada porównując Dębice i Yokohamę http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/p=2/yokohama,debica/r=1/195-55-r16. Sam oceń. Yokohama jest nawet tańsza niż Dębica jak dobrze poszukać więc moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Akurat Dębica i Yokohama to dwie zupełnie różne półki, nie ma nawet do czego porównywać. Może podaj szczegóły odnośnie budżetu jaki posiadasz na ich zakup, z dobrych zimówek polecam też Nokiany i Toyo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania