Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby Opel Meriva A Przekaźnik


Gość wolf911

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby. Usunąłem usterkę znajdującą się pomiędzy klapa a karoseria czyli urwane przewody ogrzewania tylnej szyby. Wyłącznika nie sprawdzałem gdyż znajduje się on na panelu klimatronica a skoro załącza on grzanie bocznych lusterek to powinien działać. Podejrzewam wiec że może wypaliły się styki w przekaźniku. Ale to sprawdzę jak się do niego dostane( lokalizacja nie znana). Sprawdziłem też czy dochodzi napięcie do kostki do której podłącza się okablowanie klapy i po załączeniu ogrzewania szyby tylnej grzeją się lusterka a na kostce jest napięcie 0,27V (przy nastawie miernika na dokładność pomiaru 20V) najciekawsze jest to że po wyłączeniu ogrzewania wskazanie jest cały czas takie samo (prawdopodobnie tolerancyjny błąd miernika). Pomiar wykonałem na dwóch przewodach najgrubszych czarnym i brązowym biegnących do ogrzewania tylnej szyby. Próbowałem zlokalizować przekaźnik po schemacie z książki Sam Naprawiam Opel Corsa i Meriva, przekaźnik powinien być oznaczony K49 lecz go nie znalazłem ani pod szyba w skrzynce ani pod fotelem kierowcy. Wiec musi być inaczej oznaczony w meriva-ch ale nie wiem jak i gdzie go szukać. Więc proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sa tam przekaźniki ale pytanie który to ? Są też przekaźniki pod siedzeniem kierowcy. Nie chce sprawdzać każdego przekaźnika z osobna dlatego myślałem że ktoś już to wie i prosze mnie nie odsyłać do mądrej książki sam naprawiam opel corsa i meriva bo tam nie ma tego przekaźnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem jeszcze jedna skrzynka przekaźnikowa powinna być za bezpiecznikami obok kierowcy, a może to tez być jeden z tych które są pod siedzeniem kierowcy, myślę że można na słuch wyczaić gdzie on cyka i go zlokalizować, lub się pobawić wyjąć przekaźnik i sprawdzić czy na sterowaniu dostaje napięcie po przyciśnięciu grzania szyby.

Zapożyczone zdajcie a interesujący Cie przekaźnik to R4

 

5599521000_1415910054.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przepraszam ze się nie odzywałem tak długo ale chwilowo nie miałem czasu. Przekaźnik ogrzewania tylnej szyby znajduje się pod siedzeniem kierowcy opisane gniazdo jest numerem 39. Przekaźnik sprawdziłem i jest sprawny zdziwił mnie fakt że nie dochodzi do niego napięcie z bezpiecznika, chociaż od tego zacząłem wszelakie poszukiwania związane z tym dlaczego szyba nie grzeje i jak pierwszy raz go sprawdzałem był sprawny. Tym razem był spalony. sprawdziłem też czy nie ma przebicia pomiędzy kablami do masy i na razie nic nie znalazłem. Musze jeszcze sprawdzić czy przypadkiem nie mam jakiego problemu z szyba albo jej podłączeniem.

Powiedzmy że sprawę z lokalizacja przekaźnika rozwiązana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania