Skocz do zawartości

Kia Sorento I - przekładka siedziska, samego pokrowca


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was orientuje się, czy kupując fotel pasażera do Kia Sorento I, będę w stanie przełożyć sam pokrowiec gąbki (poszewkę) do fotela kierowcy ?

 

Na giełdach jest dużo foteli od pasażera, a jeśli są w ładnym stanie fotele od kierowcy to z reguły sprzedający chcą pozbyć się ich w komplecie z resztą siedzisk.

 

Ja natomiast mam lekko przetarty fotel kierowcy, zaczęła wychodzić gąbka więc by zapobiec jej wykruszaniu zacerowałem to nitką. Jednakże docelowo chciałem wymienić albo cały fotel albo sam pokrowiec. Byłem u 3 tapicerów, aczkolwiek jest problem z dobraniem odpowiedniego materiału, by nie było widać różnicy. Dlatego rozglądam się za fotelem.

 

Oglądając fotele od pasażera, muszę przyznać że są one bardzo podobne, aczkolwiek ktoś może z Was ma doświadczenie, próbował robić coś podobnego niekoniecznie w KIA.

 

Pozostaje jeszcze możliwość zakupu fotela celem dawcy kawałka materiału, aczkolwiek podsumowując koszt takiej zabawy jest dość wysoki a właściwie przekraczający zakup kompletu siedzisk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to mawia mój bardzo dobry znajomy, jak ktoś coś złożył to druga osoba to rozłoży.

Siedziska to ręczna robota, wiec nie spodziewam się żadnych wodotrysków - klipsy, zaczepy, haczyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, na forum Klubu Sorento otrzymałem taki post, którego cytat tutaj zamieszczę, być może komuś w przyszłości się przyda:

 

Autor: Kania, Klub Sorento

jeżeli chodzi o przełożenie tapicerki siedziska kierowcy na pasażera i odwrotnie(przekładamy razem z gąbką ), to powiem tak da się to zrobić czas to około 1h.Jednak jest mały minus, stalowa konstrukcja trzymająca obicie jest lustrzana i nie wszystkie zaczepy są tam gdzie ich potrzeba wiec materiał jest nie do końca naciągnięty po bokach siedzenia ale jednocześnie to co nie jest do końca naciągnięte jest ukryte pod plastikami wiec wszystko wygląda idealnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania