Skocz do zawartości

Zawieszanie sie obrotów Daewoo Lanos 1.6 16v


Gość Tomasz877

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów oczywiście wiem że takie tematy już były na forum oraz że to dość częsty problem Lanosów. Jestem nowym forumowiczem oraz od niedawna mam Lanosa 1998r. 1.6 16V to moje pierwsze autko :) wszystko było ok do momentu kiedy wymieniłem cały wydech ponieważ to co zrobił poprzedni właściciel nie było wydechem a prowizorką ale nie zbaczając z tematu proszę was o pomoc od ponad tygodnia zmagam się z problemem gdzie rano w godzinach 10-11 odpalam samochód na benzynie falują obroty z 800 do 1200 po chwili lub po jakimś czasie jak się już silnik trochę nagrzeje usterka ustępuje ale nie zawsze i drugim problemem jest to że obroty się blokują na 1500 i też jest to na przemian to znaczy raz obroty sie blokują jak wyjeżdżam z parkingu przejadę trochę do skrzyżowania powiedzmy i jest ok obroty spadają do 800 i chodzi równo po chwili jak znowu przejadę jakiś dystans usterka się powtarza :( . Świece i kable są wymienione na nowe oraz przepustnice wyczyściłem i zmieniłem uszczelkę. Proszę o poradę lub jakąś pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przepustnicy jest wkręcony silnik krokowy który reguluje obroty biegu jałowego warto go tez wyczyścić a czasem pomaga jego wymiana, mam pytanie jak tam ze spalaniem bo jeśli jest za duże to może jeszcze być uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej, dosyć często tez tak się robi jak jest źle wyregulowana instalacja LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczka krokowego nie czyściłem. Jeśli chodzi o spalanie to jakoś miedzy 10 a 12 L na 100km. Na pełnej butli przejeżdżam około 300km ostatnio jak tankowałem to weszło 35L a poprzednim razem 32L nie wiem czy to ma jakiś związek jeszcze mam tak że po przejechaniu 120km już mi sie zaświeca rezerwa ale do 300km spokojnie przejadę. A jest możliwość sprawdzić czy ten czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest uszkodzony ?? jeżeli tak to w jaki sposób ?. Co do regulacji gazu w poniedziałek bede u gazownika żeby mi wyregulował bo faktycznie moge mieć źle wyregulowany pare razy mi strzelił filtr powietrza wymieniłem go bo był zmasakrowany można powiedzieć przepalony i zabrudzony.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes997, Właśnie wróciłem od gazownika powiedział że nie wyreguluje mi gazu teraz ponieważ za bardzo szaleje z tymi obrotami powiedział również że mam sondę lambda do wymiany bo pewnie jakiś tani zamiennik i na komputerze przy wysokich obrotach mu nie skakało tam coś nie znam sie na tym xD. Ale sam zasugerował wymianę silnika krokowego ponieważ jak twierdzi to częsta przyczyna w tych modelach. Wiec muszę najpierw zabrać sie za to i zobaczymy czy to naprawi problem i jak to będzie potem wyglądało. Na pewno o postępach będę informował :). A pytanie z innej beczki czy ktoś na terenie Sosnowca bądź okolic zna dobry sklep gdzie był bym w stanie kupić albo oryginały albo dobrej jakości zamienniki żebym nie kupował badziewia które podziała miesiąc i problem znowu wróci.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania