Skocz do zawartości

Astra jak jest zimna gaśnie na wolnych obrotach.


Gość Idol28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tu nowy a więc proszę o wyrozumiałość.Od kilku dni mam problem z moim autem astrą g silnik Z16XE b/g a mianowicie gdy odpalam go jak jest zimny(rano,po południu lub wieczorem)to po kilku minutach gaśnie a po zgaśnięciu w okolicy silnika słychać jakby pompowanie paliwa.Wyłączam kluczyk i od razu odpala no i po kilku sekundach znowu gaśnie i słychać to pompowanie gdzieś w silniku(nie w zbiorniku).Jak przytrzymam pedałem gazu na wyższych obrotach ,ok.2000 to silnik pracuje i jak tak potrzymam aż silnik się nagrzeje do temp. około 55 stopni C to wszystko się normuje,silnik pracuje równo na ok. 900 obr/min. i nie gaśnie.Dodam że żaden błąd nie występuje mam podpięty OBD II przez bluetooth.Czy może ktoś ma pomysł na taką usterkę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,nie miałem dostępu do netu a więc dopiero teraz odpowiadam.Przepustnicę wyczyściłem na ile mogłem.Zapchany był taki cienki kanalik w który weszła tylko igła ale po udrożnieniu go dalej gaśnie na wolnych obrotach teraz nie ma różnicy czy jest silnik rozgrzany czy nie.Mam jeszcze 2 pytania. 1, czy tą przepustnicę da się rozebrać żeby dostać się do silnika krokowego lub czujnika położenia przepustnicy aby te elementy przeczyścić bo obudowa wygląda jak by była zaprasowana jak puszka konserwy i 2 pytanie czy przepustnica z silnika Z16XEP będzie pasowała do silnika Z16XE bo gniazdo do wtyki jest takie samo ale trochę się różnią budową ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania