Skocz do zawartości

Opel corsa c 1.2 popychacze hydrauliczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w w/w aucie mam następujący problem słychać klawiaturę. Po zdjęciu pokrywy zaworów zauważyłem gigantyczny luz pomiędzy krzywką wałka rozrządu a samą dzwigienką na 3 zaworach. Wymieniłem te trzy popychacze I co jest najciekawsze po odpaleniu początkowo nie było zmiany klawiatura jak grała tak grała po przejechaniu 2-3 km ucichło wszystko, ucieszony że popychacze się napompowały wróciłem do domu. Niestety na drugi dzień podobnie tzn raz góra się odzywa raz jest cisza. Ponownie zdjałem pokrywę zaworów I co jest najciekawsze nadal występuje luz na tych samych trzech zaworach, bynajmniej był jak zdjąlem pokrywę bo tak jak mówię raz słychać popychacze a raz nie.

 

Ciśnienie oleju mierzone i jest ok, olej wymieniony (5W40), myślałem, że przytkane są kanały doprowadzające olej do tych trzech popychaczy - zrobiłem płuknakę. Na chwilę obecną nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy płukanka pomogła ale stuki troche ucichły - nadal pojawiają się I znikają ale są już cichsze. I teraz najlepsze po tym zabiegu ponownie (już poraz 3 ) zdjąłem pokrywę zaworów wszystkie popychacze zadwały się sztywne (bynajmniej na żadnym nie było tak gigantrycznego luzu jak wcześniej a pomimo tego stukanie jeszcze wystepuje, cichsze ale wystepuje)

 

Moje pytanie jest nastepujące czy często zdaża się że nowe popychacze są wadliwe? Te które kupiłęm były INY (40 zł/szt). I drugie pytanie jest takie czy istnieje taka możliwość, że któryś z popychaczy niewymienionych nadaje się do wymiany ale nie jest to wyczuwalne "gołą ręką"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy często zdaża się że nowe popychacze są wadliwe?

Zdarza się ale rzadko i w wypadku badziewi. INA to bardzo dobry producent.

 

czy istnieje taka możliwość, że któryś z popychaczy niewymienionych nadaje się do wymiany ale nie jest to wyczuwalne "gołą ręką"

Tak. Mogą nie trzymać ciśnienia lub nie napełniać się do końca ze względu na zaszlamienie. Jak któraś hydra pada, to należałoby wymienić komplet, a wcześniej zrobić płukankę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie komplet wymienić też tak to widziałem niestety ale to jest koszt i to spory jakby nie patrzeć. No nic powiem właścicielowi o ewentualnej wymianie reszty popychaczy zobaczymy czy się zdecyduje. Dzięki za rozwianie wątpliwości.

 

Jeszcze jedno pytanie w owej corsie nie ma możliwości zdjęcia miski olejowej bez demontażu wydechu, bynajmniej bez opuszczenia wydechu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania