Skocz do zawartości

Almera Tino 1.8 odpala na chwilę i gasnie


Gość Bohnooze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bohnooze

Witajcie

Przeczyściłem przepływomierz benzyną (z wyjętym kluczykiem ale nie odłączałem akumulatora). Zapiąłem szczelniej obudowę filtra powietrza bo brakowało jednej spinki. Po wymyciu przepływomierza psiknąłem kontaktem we wtyczki i zamontowałem przepływomierz i od razu wyświetlił się CHECK ENGINE oraz auto odpala na chwilę i gaśnie (odpala z łatwością i pracuje gładko ale jedynie przez chwilę). Słuchać jakby ruchy przy przepustnicy po zgaśnięciu.

 

Okazuje się, że po odłączeniu przepływomierza samochód zapala i pracuje prawie normalnie bo trochę nierówno (nie miałem dziś możliwości sprawdzić jak jeździ).

 

Co tu się mogło stać? Nagle zepsułem przepływomierz? Czy tu zapamiętują się dane w ECU? może po odpięciu akumulatora wykasują się i zaadaptuje z przepływomierzem?

 

Sprawdzę jeszcze przepływomierz czy w ogóle działa, ale na razie szukam jak to się robi (mierzy się napięcia jak patrzyłem w necie).

 

Nie mam interfejsu do diagnostyki do nissana (na WAG KKL nie sprawdzę błędów?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bohnooze

Okazuje się, że po podpięciu aku nic się nie zmieniło jeżeli podłączony jest przepływomierz. Jak udało mi się sprawdzić na byle czym na bluetooth na androidzie przepływomierz mimo odpalenia auta któro zaraz gaśnie nie pokazuje nic ponad 1,03-1,05 taką wartość bez odpalenia też wskazuje

 

[ Dodano: 2016-06-02, 00:12 ]

tam nie widać wiele prócz diody na wierzchu, płytki metalowej i kilku drucików/blaszek we wnęce. Nie mam pojęcia jak go mogłem uszkodzić nie widzę jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania