Skocz do zawartości

Brak iskry, silnik nie odpala, brak zasilania na cewce


Gość PNKSKL

Rekomendowane odpowiedzi

Brak iskry, silnik nie odpala, brak zasilania na cewce.

Pojawia się kod błędu: 54.

Rozrusznik jest ok, kręci, silnik chechła, ale nie odpala.

Filtr paliwa wygląda na niedawno wymieniany, pompę słyszę, jak przekręcam kluczyk i jak stoję blisko baku po przekręceniu kluczyka.

Moduł logiczny i zasilania mam jako dwa osobne elementy (jak w rocznikach 86-87, może wyprodukowano go w 1987 pod koniec, a zarejestrowano w 1988 i stąd ta niezgodność), zasilania pod maską, a logiczny po prawej stronie nóg pasażera.

 

Zdarzyło się kilka razy, że silnik zaskoczył podczas chechłania, chwilę pochodził i sam zgasł. Raz udało mi się go mieć odpalonego ok. godziny, aż padł.

Wniosek: czasami dzieje się coś, że iskra się pojawia. Ale zdarzyło się dotąd tylko jakieś 5 razy.

 

 

Do tej pory próbowaliśmy już:

Wymiana czujnika Halla na fabrycznie nowy.

Wymiana cewki na nową.

Sprawdzenie bezpieczników topikowych (fuseable links): jest ok

Sprawdzenie przewodów: są ok

Sprawdzenie napięcia na dwóch małych przewodach z tyłu alternatora: jeden z nich ma to samo napięcie co akumulator.

Sprawdzenie czujnika podciśnienia: jest ok

Sprawdzenie czy kręci się wirnik w czujniku Halla pod kopułką podczas chechłania silnika: tak, kręci

Sprawdzenie przekaźnika ASD: jest ok

 

Moduł zasilający mógł już być kiedyś wymieniany, bo jest na nim markerem napisane: " 87 dodge b4 600"

 

Obawiam się, że może to być moduł logiczny, ale ściąganie go z USA to droga impreza, więc chcę być w 100% pewna, że to moduł, a nie jakaś pierdoła.

 

Docenię każdą sensowną poradę, bo pomału już wyczerpują mi się pomysły, co jeszcze można sprawdzić. Auto już kupiłam z tą wadą, licząc na to, że szybko uda się pozbyć usterki, bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wskazuje na czujnik położenia wałka rozrządu. Sprawdziłbym instalację, czyli załatwić schemat i przemierzyć okablowanie od wtyczki czujnika wałka rozrządu aż do wtyczki sterownika silnika.

Próbowano odpalić na samostarcie albo na plaku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź!

 

Szukam schematów od dłuższego czasu, nie mogę jednak znaleźć w necie żadnych do pobrania. Masz jakiś pomysł na sprawdzone źródło w internecie?

 

Nie próbowano odpalić na plaku, bo nie ma iskry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania